Najlepsze antyperspiranty! 8 topowych produktów!

Najlepsze antyperspiranty! 8 topowych produktów!

Pocenie jest naturalną reakcją naszego organizmu na upał lub wysiłek. Jednak nawet jeśli nie przebiega zbyt intensywnie, po prostu nie lubimy się pocić. Dobry antyperspirant to podstawowa broń w walce z potliwością. Ograniczają one rozwój bakterii, które są przyczyną nieprzyjemnego zapachu i zmniejszają wydzielanie potu.

#1 Etiaxil

To antyperspirant typu roll-on, który zapewnia maksymalną ochronę przed nadmiernym poceniem się. Jego formuła została opracowana z myślą o osobach borykających się z problemem potliwości. Na początku używamy produktu codziennie przez 3-7 nocy, a następnie 2-3 noce w tygodniu. Już jedna aplikacja potrafi zapewnić nam skuteczną ochronę na 5 dni. Nie można używać go na podrażnioną skórę i świeżo po depilacji, gdyż zawarty w nim alkohol może szczypać. Ma delikatnie drażniący zapach, ale ten szybko znika. Do wyboru mamy trzy wersje: podstawową, do skóry wrażliwej i mocniejszą. Opakowanie kupimy za około 30 złotych i powinno wystarczyć nam na 4 miesiące.

Zdjęcie Najlepsze antyperspiranty! 8 topowych produktów! #1

#2 Antidral

Skuteczny produkt leczniczy w formie płynu lub roll-onu, stosowany przy nadmiernej potliwości dłoni, stóp i pach. Antidral zawiera chlorek glinu, który zmniejsza aktywność gruczołów potowych. Preparat stosujemy tak samo jak Etiaxil, możemy uznać go za jego tańszy odpowiednik. Jednak w przeciwieństwie do niego występuje tylko w jednej podstawowej wersji. Kupimy go za około 20 złotych i wystarczy nam na 3-4 miesiące stosowania.

Zdjęcie Najlepsze antyperspiranty! 8 topowych produktów! #2

#3 Ziaja bloker

Produkt ZiajaMed w postaci roll-onu, redukuje nadmierne pocenie się. Jego substancje aktywne to sole glinowe, które zmniejszają wydzielanie się potu i ograniczają nieprzyjemny zapach. Preparat zapewnia nam uczucie świeżości przez naprawdę długi czas. Ma delikatnie drażniący zapach i może nie nadawać się do skóry wrażliwej. Stosuje się go tak samo jak te opisane powyżej, ale buteleczka jest większa i znacznie tańsza – około 8 złotych i wystarczy nam na dłużej – około 5 miesięcy.

Zdjęcie Najlepsze antyperspiranty! 8 topowych produktów! #3

#4 Medispirant

Profesjonalny produkt stworzony z myślą o tych, dla których tradycyjne dezodoranty nie wystarczają. Medispirant występuje w formie roll-onu, który eliminuje wydzielanie potu na długi czas. Jego formuła działa łagodząco, dlatego może być stosowany na skórę wrażliwą. Pozbawiony środków zapachowych możemy być stosowany przez kobiety i mężczyzn. Minusem jest długie wchłanianie się, ale stosujemy go przed pójściem spać, a rano zmywamy, początkowo przez 5 dni, później wystarczy raz w tygodniu. Zapłacimy za niego około 20 złotych, zaletą jest spore opakowanie - powinien nam wystarczyć na 4-5 miesięcy.

Zdjęcie Najlepsze antyperspiranty! 8 topowych produktów! #4

#5 Super Deo

To preparat do całego ciała z unikalnej krystalicznej skały. Będzie świetnym rozwiązaniem dla osób, których powyższe preparaty podrażniają, ponieważ ma właściwości hipoalergiczne, jest bardzo delikatny. Zostawia na skórze warstwę soli mineralnych, które hamują rozwój bakterii. Produkt jest bezwonny, ale jeśli chcemy nadać mu konkretny zapach, możemy zanurzyć go w olejku eterycznym. Możemy stosować go codziennie rano, a wystarczy nam nawet na rok. Dodatkowym atutem jest fakt, że kosztuje niecałe 20 złotych.

Zdjęcie Najlepsze antyperspiranty! 8 topowych produktów! #5#6 La Roche-Posay 24h fizjologiczne pH

Produkt gwarantuje nam komfort i uczucie świeżości, które będzie utrzymywać się do 24 godzin. Pochłania nadmiar wilgoci i neutralizuje zapach. Zawiera perlit, który pochłania nadmiar wilgoci, glukonian cynku, neutralizujący zapachy i allantoinę zapewniającą ukojenie skóry. Dużym atutem jest fakt, że nie zawiera aluminium. Przeznaczony jest do codziennego stosowania nawet najbardziej wrażliwej skóry. Posiada delikatny zapach, szybko się wchłania, nie brudzi ubrań i jest bardzo wydajny. Możemy go kupić za około 35 złotych w aptekach.

Zdjęcie Najlepsze antyperspiranty! 8 topowych produktów! #6

#7 Vichy Stress Resist

Antyperspirant przeciwdziała poceniu się przez 72h. Kosmetyk jest bogaty chłonne minerały, substancję Persipicalm, która reguluje ciepło i pocenie się nawet stresie. Jest hipoalergiczny, nie zawiera alkoholu i parabenów. Błyskawicznie się wchłania, nie klei się, ładnie, ale intensywnie pachnie i nie podrażnia nawet po depilacji. Jest bardzo wydajny, a jego skuteczność wzrasta z każdym dniem stosowania. Kupimy go za około 30 złotych w aptekach.

.

Zdjęcie Najlepsze antyperspiranty! 8 topowych produktów! #7

#8 Nivea, Dry Comfort

Antyperspirant Nivea Dry w kulce zawiera minerały, które zapewniają ochronę przed poceniem i dają uczucie suchej skóry przez cały dzień. Dodatkowo posiada delikatny, przyjemny, pudrowy zapach, pielęgnuje i nawilża skórę dzięki kremowej konsystencji. Nie zawiera alkoholu, barwników, konserwantów, i został przebadany dermatologicznie. Możemy go stosować codziennie, szybko się wchłania, bez problemu zmywa i nie brudzi ubrań. Możemy go kupić już za 10 złotych w drogeriach.

Zdjęcie Najlepsze antyperspiranty! 8 topowych produktów! #8

Patrycja

Polecane