Mapa zamkniętych w szkół w CAŁEJ POLSCE! - strajk nauczycieli. [AKTUALIZACJA]

Mapa zamkniętych w szkół w CAŁEJ POLSCE! - strajk nauczycieli. [AKTUALIZACJA]
07Kwi

Dziś (07.04.2019) o godzinie 19:00 odbędą się kolejne i ostatnie już negocjacje rządu z nauczycielami. Po piątkowych negocjacjach nauczyciele podjęli decyzję o niewycofywaniu się z ogólnopolskiego strajku, który ma rozpocząć się jutro rano.

Zdjęcie Mapa zamkniętych w szkół w CAŁEJ POLSCE! - strajk nauczycieli. [AKTUALIZACJA] #1

Nauczyciele zapowiedzieli, że teraz czekają na propozycję rządu. Jeśli ta będzie zadowalająca, być może do strajku nie dojdzie, a dzieci będą normalnie uczęszczać do szkół i przedszkoli.

Jeśli jednak strajk się odbędzie, rodzice będą mieli spory problem z tym, co począć z pociechami, których placówki zostaną zamknięte.

Jakie możliwości ma rodzić?

Przede wszystkim można skorzystać z urlopu na żądanie. Zazwyczaj jednak konieczne jest poinformowanie przełożonego dzień przed rozpoczęciem planowanego urlopu. Z tego względu konieczne jest posiadanie wcześniejszej informacji o tym, czy dana szkoła będzie nieczynna.

Mapa zamkniętych szkół

Została stworzona mapka, dzięki której dowiesz się, jakie placówki biorą udział w strajku. Na stronie kontakt24.tvn24pl mapka taka widnieje i wciąż uzupełniana jest o kolejne szkoły i przedszkola, dzięki informacjom od czytelników.

Twórca mapki zresztą sam apeluje na stronie, aby jakiekolwiek informacje o zamknięciu szkoły przekazywać im. Dzięki temu mapka będzie dostarczała wszystkich potrzebnych informacji.

Mapka znajduje się pod tym linkiem: kontakt24.tvn24pl

Zdjęcie Mapa zamkniętych w szkół w CAŁEJ POLSCE! - strajk nauczycieli. [AKTUALIZACJA] #2
Źródło:https://kontakt24.tvn24.pl/nauczyciele-strajkuja-szkola-zamknieta-poinformuj-nas-o-tym,1384,gt

Jak ma przebiegać strajk?

Związkowcy zapowiadają, iż strajk będzie bezterminowy. Oznacza to, że może trwać bardzo długo. Tworzy to pewien problem, ponieważ niedługo rozpoczynają się w szkołach egzaminy państwowe. Deklarację w udziale w strajku zgłosiło aż 80% szkół w całej Polsce.


AKTUALIZACJA 08.04.2019

"Propozycje rządu są nie do przyjęcia, oczekiwaliśmy zupełnie innych propozycji płacowych"- oświadczył szef ZNP Sławomir Broniarz po niedzielnych rozmowach z rządem. "Nie ma powodu, by strajk nauczycieli nie rozpoczął się w poniedziałek"- dodał.

Propozycje rządu przyjęła tylko nauczycielska "Solidarność". Porozumienie zakłada, że od września po wdrożeniu podwyżki wynagrodzenie zasadnicze nauczyciela stażysty wyniesie 2780 zł, kontraktowego - 2860 zł, mianowanego - 3248 zł, dyplomowanego - 3815 zł.


Oznacza to, że szkoły i przedszkola zostają dzisiaj zamknięte. Szacuje się, że w całej Polsce aż 80% placówek od dzisiaj nie funkcjonuje. W niektórych województwach, na przykład w kujawsko-pomorskim zamknięto aż 91% placówek.

następna inspiracja
Zobacz nasze filmy:
SKOMENTUJ
następna inspiracja
ZOBACZ RÓWNIEŻ