KONOPNA MAŚĆ UNIWERSALNA

KONOPNA MAŚĆ UNIWERSALNA
30Mar

Działanie i sposób użycia maści konopnej: Należy nanieść odpowiednią ilość kremu i delikatnie zacząć masować. Zabieg należy powtarzać w miarę potrzeb, najlepiej 3-5 razy dziennie.
Olej z konopi

zawiera dużą ilość egzogennych kwasów tłuszczowych, witaminy A, B1, B2, B6, C, E, fitynę oraz kwas kanabidiolowy o silnym działaniu bakteriobójczym. Jest również źródłem ważnych substancji mineralnych.

Mentol

✔ Działa antyseptycznie – odkaża zainfekowane naskórnie miejsca, zapobiega rozwojowi bakterii, wirusów i grzybów, usuwając przy okazji nieprzyjemny zapach potu! Śmiało, możesz aplikować go każdego dnia na stopy, celem zapobiegania rozwojowi różnego rodzaju schorzeń, a także celem pozbycia się przykrego zapachu!
✔ Dla cukrzyków, atopików, osób z zaburzonymi procesami krążenia, ze skłonnością do powstawania zatorów żylnych i żylaków, dla nadciśnieniowców i wszystkich, u których stwierdzono grzybicę bądź chorobę wynikającą z obecności pasożytów – poprawia krążenie, uszczelnia naczynia krwionośne, znosi obrzęk, eliminuje uczucie zmęczonych nóg.
✔ Dla osób z bólami oparzeniowymi, bólami mięśni, po złamaniach i zwichnięciach – przynosi ulgę, znosi ból, zmniejsza obrzęk, daje przyjemne odczucie chłodu.
✔ W przypadku przemrożenia – przy dłuższym wmasowywaniu w uszkodzone miejsca rozgrzewa i poprawia mikrokrążenie, ułatwiając powrót do sprawnego funkcjonowania.
✔ W przypadku dermatoz skórnych - niweluje świąd i pieczenie.

✔ Warto stosować w sytuacjach, gdy wybieramy się na dwór, a za oknem szaleje wiatr, śnieżyca, a temperatura ujemna. Mentol, zabezpiecza podatną na uszkodzenia, przemrożoną skórę.

Salicylan metylu

Działanie przeciwzapalne salicylanu metylu, związane jest z hamowaniem aktywności cyklooksygenazy oraz uwalniania prostaglandyn z komórek. Salicylan metylu wchłonięty przez skórę działa przeciwbólowo na mięśnie, ścięgna i stawy. Wskazania do stosowania salicylanu metylu: ból i sztywność mięśni oraz stawów, spowodowane zwyrodnieniowym zapaleniem stawów, urazem lub przeciążeniem, ból okolicy krzyżowo-lędźwiowej kręgosłupa

Kamfora

Jej właściwości przeciwbakteryjne i przeciwzapalne sprawiają, że jest ona skuteczną bronią do walki z trądzikiem – stąd jej obecność w tonikach, kremach, czy maściach do skóry trądzikowej. Zapobiega ona przebarwieniom skóry, jej obrzękom i rozwojowi stanów zapalnych. Te właściwości kamfory sprawiają, że może być ona także skutecznie wykorzystywana do zwalczania opryszczki

Od wieków znana jest skuteczność kamfory jako środka redukującego napięcie nerwowe. Spowodowane jest to jej właściwościami rozkurczowymi. To pozwala na złagodzenie objawów ciągłego napięcia, co z kolei może przyczynić się do poprawy jakości snu. Szczególnie osoby z zespołem niespokojnych nóg powinny zainteresować się bliżej tym zastosowaniem kamfory.

Właściwości przeciwzapalne kamfory sprawiają, że sprawdzi się ona także jako środek, którego użycie może przynieść ulgę bolącym mięśniom i stawom.

https://konopiafarmacja.pl/produkty-konopne/136-masc-konopna-na-bole-miesni-i-stawow-z-dodatkiem-10-oleju-z-konopi-250ml.html

następna inspiracja
Zobacz nasze filmy:
SKOMENTUJ
następna inspiracja
ZOBACZ RÓWNIEŻ