Jak masować stópki dziecka, aby ulżyć mu w dolegliwościach?

Jak masować stópki dziecka, aby ulżyć mu w dolegliwościach?


Wiele dzieci uwielbia masaż, a masaż stópek jest nie tylko przyjemny, ale niesie ze sobą wiele korzyści. Należy więc wiedzieć, że masaż poszczególnych części ciała może przynieść dziecku nie tylko komfort psychiczny, ale też emocjonalny. Małe dzieci mogą mieć różne dolegliwości, a masaż stóp może dać ulgę i pomóc maluszkowi się uspokoić.Masowanie należy rozpocząć od delikatnego głaskania całych nóżek, następnie kciukami rozmasowujemy skórę, a na końcu przechodzimy do uciskania. Uciskamy powoli, niezbyt mocno, miarowo. Dziecko nie może czuć podczas masażu dyskomfortu, w masażu dziecka nie chodzi o to, by masować mocno, tylko by delikatnie pobudzać receptory na stopach.1. GŁOWA I ZĘBY

Zdjęcie Jak masować stópki dziecka, aby ulżyć mu w dolegliwościach? #1

Koniuszki stóp są związane z głową i zębami. Masaż w tym miejscu może być pomocny, kiedy dziecku wyrzynają się pierwsze ząbki, przez co cierpi na ból dziąseł i głowy.

2. ZATOKI

Punkty na paluszkach u stopy odpowiadają na problemy z zatokami i alergiami. Jeśli dziecko ciągle ma katar, a w jego zatokach zalega brzydka wydzielina, lekki masaż w tym miejscu zdecydowanie może przynieść mu ulgę.

3. PŁUCA

Zapalenie płuc jest najczęstszą z chorób wywołanych przez duże zmiany temperatur i wirusy atakujące od późnej jesieni do wczesnej wiosny. W połączeniu z leczeniem, które zaleca Wasz lekarz-pediatra, spróbujcie także masażu szyi stopy.

4. SPLOT SŁONECZNY

Zdjęcie Jak masować stópki dziecka, aby ulżyć mu w dolegliwościach? #2

Część w centrum stopy dociera bezpośrednio do nerwów żołądka. Gdy dziecko cierpi na problemy żołądkowe, zgagi i ucisk wywołany podnoszącymi się, podrażniającymi sokami trawiennymi, spróbujcie delikatnego, kolistego masażu tej części stopy.

5. NADBRZUSZE

Niekiedy dzieci mają duże problemy żołądkowe dlatego, gdy nie jesteśmy pewni przyczyny nadmiernego, uporczywego bólu w nadbrzuszu u dziecka, powinniśmy skonsultować się z lekarzem-pediatrą. Dopiero po uzyskaniu pozwolenia, by przynieść dziecku ulgę w sprawach żołądkowych, możemy delikatnie masować całą środkową część stópek.

6. PODBRZUSZE

Masowanie dolnej części stóp, zaraz powyżej pięty, przyczyni się do zmniejszenia zatwardzenia, wzdęć, gazów oraz problemów z kolkami u dziecka.

7. MIEDNICA

Zdjęcie Jak masować stópki dziecka, aby ulżyć mu w dolegliwościach? #3

Warto masować również obszar pięty u dziecka. Część tą masujemy bardzo delikatnie, gdyż oprócz miednicy i miejsc intymnych, odpowiada również za nerki. Dla pewności, że nie robimy dziecku krzywdy, podczas masażu warto obserwować rekcje dziecka.

true

Polecane