To osiedle wygląda jak z bajki Disneya! Nie ma tam jednak żywej duszy...Dlaczego?

To osiedle wygląda jak z bajki Disneya! Nie ma tam jednak żywej duszy...Dlaczego?
27Lut

W Turcji powstaje wielkie osiedle domów, które wyglądają jak zamki z bajek! Mogłoby się wydawać, że realizowanie takiego projektu to czysta przyjemność. Okazuje się jednak, że inwestycja ma spore problemy.

Turecki developer rozpoczął budowę 732 domów przypominających bajkowe zamki. Osiedle Burj Al Babas mieści się w malowniczych górach w prowincji Bolu. Projekt skierowany był głównie do bogatych arabskich inwestorów z Kuwejtu, Kataru, Bahrajnu, Arabii Saudyjskiej i Zjednoczonych Emiratów Arabskich.

Wśród zamków miała powstać cała infrastruktura: spa, siłownie, meczety, centra handlowe i wiele innych rzeczy, z których korzystają najbogatsi.

Plany były ambitne, a domy miały okazać się hitem. Jednak nikt nie chciał w nich zamieszkać. Okazało się, że kryzys finansowy i gospodarczy w Turcji ma potężniejszy wpływ na rynek nieruchomości, niż mogłoby się wydawać. Turecki developer zmuszony był więc przerwać realizowanie projektu, którego budowę rozpoczął w 2014 roku i ogłosić upadłość. Do tego czasu zakończono budowę aż 587 domów. Osiedle wygląda więc teraz jak piękne miasteczko widmo, rodem z bajek lub horrorów.

View this post on Instagram

Babas 🌬❄️⛄️

A post shared by Burj Al Babas (@burjalbabasthermalresort) on

Developer nie poddaje się jednak. Jak sam twierdzi, inwestycja wróciłaby na właściwe tory, gdyby sprzedał choć 100 wybudowanych już domów. Ich ceny wahają się od 1,3 do 2 mln złotych. Na razie jednak brakuje chętnych.

Developer być może wykorzysta to wyjątkowe miejsce jako plan filmowy. Jest to z pewnością ciekawy pomysł, ponieważ jest to jedyne takie miejsce na świecie.

następna inspiracja
Zobacz również:
Zobacz również:
loading...
następna inspiracja