Lidl - promocje 70% na produkty z półki "Kupuję, nie marnuję"!

Lidl - promocje 70% na produkty z półki "Kupuję, nie marnuję"!
25Lut

Marnowanie żywności jest plagą naszych czasów. Marnujemy sami w domu i marnują duże supermarkety. Wystarczy spojrzeć na śmietniki za sklepami, przepełnione jeszcze nadającą się do spożycia żywnością. Szacuje się, że przeciętny Polak co miesiąc wyrzuca do koszta aż 200 zł!

Zdjęcie Lidl - promocje 70% na produkty z półki "Kupuję, nie marnuję"! #1

Z marnowaniem żywności należy więc walczyć. Z ciekawą inicjatywą wyszedł Lidl, który stworzył w jednym ze swoich sklepów półkę „Kupuję, nie marnuję”. Znajduje się ona na razie w tylko jednym sklepie – w Poznaniu przy ulicy Grunwaldzkiej.

Co znajduje się na takiej półce?

Na półce „Kupuję, nie marnuję” znajdziemy wczorajsze pieczywo – wciąż świeże, ale przecenione. Pojawiają się tam również warzywa i owoce, które mają krótki termin przydatności do spożycia oraz inne „wczorajsze” produkty, które wciąż są dobre i świeże, ale zalegając na półkach mogłyby trafić do kosza. Produkty z półki „Kupuję, nie marnuję” przecenione są czasami aż o 70%. Warto więc korzystać z promocji, a jednocześnie przyczyniać się do zmniejszenia ilości wyrzucanej żywności.

Zdjęcie Lidl - promocje 70% na produkty z półki "Kupuję, nie marnuję"! #2

– W Lidlu wierzymy, że odpowiedzialna firma może więcej. Może pomagać oraz ma realny wpływ na to, co dzieje się w naszym otoczeniu. Dlatego zrównoważony rozwój stanowi integralną część strategii firmy. W chwili obecnej "Kupuję, nie marnuję" jest w fazie testów – napisał Lidl Polska w komentarzu do zdjęcia ich nowej inicjatywy - LINK.

Poniżej zdjęcie jak prezentuje się taka półka:

Jak na razie jest to dopiero pierwsza tego typu inicjatywa w Lidlu. Miejmy nadzieję, że produkty z tej półki będą schodzić na tyle dobrze, że pojawią się one w sklepach w całej Polsce.

następna inspiracja
Zobacz nasze filmy:
SKOMENTUJ
następna inspiracja
ZOBACZ RÓWNIEŻ