Zarzucono Lewandowskiej, że nie uprawia prawdziwego karate - „Nie jest prawdziwą mistrzynią”


                    Zarzucono Lewandowskiej, że nie uprawia prawdziwego karate - „Nie jest prawdziwą mistrzynią”
21Lut

Jak wszyscy doskonale wiemy, Anna Lewandowska nie tylko zna się na zdrowym stylu życia i jest trenerką fitnessu, ale również zdobyła wiele medali mistrzostw świata w karate! Stała się reprezentantką Polski w karate tradycyjnym. Jej jednak zasługi i tytuł został podważony przez mistrzynię świata w karate olimpijskim, Dorotę Banaszczyk.

Jak się okazuje, Banaszczyk zarzuca Lewandowskiej, że ta nie jest prawdziwą mistrzynią, ponieważ karate tradycyjne nie zasługuje na miano prawdziwego karate. Mistrzyni świata uprawia inny rodzaj karate – kumite. Jej zdaniem to właśnie ten rodzaj karate powinien być uważany za prawdziwy.

Jak komuś mówię, że zdobyłam historyczny złoty medal dla Polski w prawdziwym karate, to najczęściej dziwią się tylko i mówią: „Ale jak to? Przecież Ania Lewandowska była mistrzynią w karate”. Ręce mi opadają, jak coś takiego słyszę. No właśnie nie, ona uprawiała karate tradycyjne i nie jest prawdziwą mistrzynią – wyjaśnia dla sport.pl

Te słowa nie obeszły się bez reakcji i wypowiedzi samego Zarządu Polskiego Związku Karate. Nie poparli słów Banaszczyk, a wręcz przeciwnie – nazwali to ignorancją i niedojrzałością.

View this post on Instagram

Co zrobić, kiedy powoli zaczyna udzielać się nastrój, który widzimy za oknem lub jesteśmy zmęczeni po całym tygodniu zajęć? Kiedy nasza energia gdzieś ulatuje? Jak się temu nie dać?! Zróbmy coś, co sprawia nam przyjemność 🙌 W moim przypadku jest to gotowanie. To mnie relaksuje i wprawia w dobry nastrój. A przy okazji łączy przyjemne z pożytecznym, bo właśnie wtedy tworze najwięcej pyszności, które potem lądują w aplikacji i oczywiście na blogu 🙌 A jakie są Wasze sposoby na leniwe dni, co wtedy robicie? Może jakiś trening? Spacer? A właśnie! Treningi! Pamiętacie, że jeszcze TYLKO DZIŚ trwa akcja z 7-dniowym darmowym dostępem do aplikacji @Diet_Training_by_Ann ? 🙈😌 Kto nie zdążył, niech szybko ją pobierze ze strony https://dieta.hpba.pl/sprobuj NIC CIĘ TO NIE KOSZTUJE! A w niej- diety, setki treningów, mnóstwo motywacji🤗 Wszystko z myślą o Was❤ _________________________ What to do when the mood that we see outside the window slowly begins to spread? When our energy is down? How can we fight it?! Let's do something to be happy 🙌 For me its cooking. Its helping me to relax, to be happy and in a good mood! And, by the way, when cooking I combine business with pleasure, because that's when I create my recipes for my blog and app 🙌 And what are your tips for lazy days, what do you do? training? Walk? Workouts! keep in mind that ONLY TODAY you can get a 7 days free access to the @Diet_Training_by_Ann app? 🙈😌 download it quickly from https://dieta.hpba.pl/probuj IT COST NOTHING! And you will have diets, hundreds of trainings, and a lot of motivation 🤗 Just for you! #motivationbyann #power #energy #annalewandowska #healthyplanbyann

A post shared by Anna Lewandowska ® (@annalewandowskahpba) on

Z ogromnym zdumieniem i przykrością zapoznaliśmy się z wypowiedziami pani Doroty Banaszczyk, jakich w ostatnim czasie udzieliła w wywiadach prasowych. Nie wiadomo, czy treści tam zawarte wynikają z ignorancji, złej woli bądź niedojrzałości zawodniczki Olimpu Łódź. Być może z tych trzech rzeczy jednocześnie. - można przeczytać na Facebook’u Zarządu

W dalszej części wpisu Zarząd odwołuje się do innych wypowiedzi mistrzyni świata wyjaśniając wiele kwestii. Ostatecznie komentarze Banaszczyk zostały nazwane przez Zarząd arogancją oraz pychą.

Arogancja zawarta w wypowiedziach pani Banaszczyk wybrzmiewa w taki sposób jakby była głęboko przekonana, że karate w Polsce odnotowuje sukcesy dopiero od dnia zdobycia przez nią medalu mistrzostw świata. Zatem jej stwierdzenie: Zdobyłam historyczne złoto dla Polski w prawdziwym karate skwitować można jedynie słowami z Księgi Przysłów: „Pycha kroczy przed upadkiem”.

Pod postem mistrzyni świata na Instagramie wiele ludzi jednak popiera słowa kobiety, okazuje swoje wsparcie i uważa, że powiedziała coś, co dawno powinno być powiedziane.

Uważacie, że dobrze zrobiła?

następna inspiracja
Zobacz również:
następna inspiracja