Zielona herbata – poznaj jej niecodzienne zastosowania!

Zielona herbata – poznaj jej niecodzienne zastosowania!

Zielona herbata to nie tylko pyszny i zdrowy napój. Dzięki temu, że zawiera cenne przeciwutleniacze i szereg innych odżywczych substancji, możesz wykorzystać ją w wielu innych czynnościach. Jakich?

Zdjęcie Zielona herbata – poznaj jej niecodzienne zastosowania! #1

Niedoskonałości cery

Zielona herbata doskonale działa na cerę. Poprawia jej stan szczególnie w przypadku podrażnień, zaczerwienienia czy oparzeń słonecznych. Wszystko, co musisz zrobić to po prostu zalać torebkę herbaty niewielka ilością wody, nasączyć wacik w naparze i przecierać delikatnie podrażnione miejsca.

Pochłaniacz brzydkiego zapachu

Zdjęcie Zielona herbata – poznaj jej niecodzienne zastosowania! #2

Zielona herbata świetnie absorbuje również zapachy i wilgoć. Z tego względu warto włożyć kilka torebek do obuwia na noc, aby je odświeżyć. Możesz trzymać torebki z herbatą również w szafce z ubraniami lub w lodówce.

Mycie naczyń

Kilka zużytych już torebek z herbaty możesz zastosować w swojej kuchni! Torebki po herbacie skutecznie usuwają brud i tłuszcz z naczyń. Jeśli zgnieciesz kilka torebek razem, uzyskasz małą „gąbkę”.

Czyszczenie drewna

Napar z zielonej herbaty warto stosować również do dbania o drewniane meble i podłogę. Wystarczy dodać szklankę naparu do wody i za pomocą mopa lub ściereczki myć powierzchnię jak zwykle.

Odżywianie roślin

Zużyta saszetka herbaty może od razu trafić do kompostownika, pod warunkiem, że tworzysz go tylko z biodegradowalnych rzeczy. Możesz ją jednak zakopać blisko rośliny, którą chcesz odżywić. Dzięki temu roślina zyska dodatkowe składniki odżywcze.

Domowy płyn do płukania ust

Zdjęcie Zielona herbata – poznaj jej niecodzienne zastosowania! #3

Zielona herbata doskonale odkaża i wybiela zęby, redukuje ilość bakterii w jamie ustnej i łagodzi stany zapalne. Jest ona składnikiem większości przepisów na domowy płyn do płukania ust. Wystarczy, że wymieszasz szklankę naparu ze szklanką przegotowanej wody i dodasz 3-4 kropelki ekstraktu miętowego.

Rośliny domowe

Warto 2-3 saszetki herbaty umieścić na samym dnie doniczki, jeszcze zanim posadzić roślinę. Saszetki będą wchłaniać nadmiar wody, dzięki czemu uchronisz swoją roślinę przed zbytnim nawodnieniem, a w rezultacie przed zgniciem.

true

Polecane