Chanel – ta decyzja luksusowej marki przejdzie do historii!

Chanel – ta decyzja luksusowej marki przejdzie do historii!
10Gru

Jedna z najbardziej luksusowych marek ubrań podjęła niedawno przełomową decyzję. Chanel rezygnuje z używania w swoich projektach naturalnych futer oraz skór egzotycznych zwierząt, w tym krokodyli, węży oraz jaszczurek.

Zdjęcie Chanel – ta decyzja luksusowej marki przejdzie do historii! #1

Skąd taka decyzja?

Prezes do spraw mody Bruno Pavlovsky poinformował, że nie istnieją metody pozyskiwania skór zwierząt, które byłyby zgodne z etyką firmy Chanel. Pavlovsky zaznacza jednak, że całkowite odejście od naturalnych skóry może zająć trochę czasu.

Wraz z tą zmianą, nadchodzi jeszcze jedna. Chanel będzie pracować również nad tworzeniem zupełnie nowych materiałów, które nie wpływają na środowisko w negatywny sposób, ale są wysokiej jakości.

Zdjęcie Chanel – ta decyzja luksusowej marki przejdzie do historii! #2

Obie decyzje Chanel zostały bardzo docenione przez PETA – jedną z największych na świecie i bardzo wpływowych organizacji zajmujących się ochroną praw zwierząt. PETA piętnuje między innymi testowanie kosmetyków na zwierzętach. Przygotowała nawet listę mare kosmetyków, które to robią.

Odejście od naturalnych skór i futer nie jest jednak niczym nowym w świecie mody. Wiele potężnych marek zapowiedziało to już dawno, między innymi: Gucci, Versace, Burberry, Michael Kors, Vivienne Westwood, Stella McCartney, Calvin Klein, Ralph Lauren czy Giorgio Armani.

następna inspiracja
Zobacz również:
loading...
następna inspiracja