Wybierz się na NAJPIĘKNIEJSZE Jarmarki Bożonarodzeniowe w Polsce 2018

Wybierz się na NAJPIĘKNIEJSZE Jarmarki Bożonarodzeniowe w Polsce 2018
06Gru

Jarmarki Bożonarodzeniowe w Polsce robią z roku na rok coraz większa furorę. Trzeba przyznać, że mamy czym się pochwalić, porównując nasze stoiska ze stoiskami innych krajów Europy. Nic tak nie oddaje świątecznego klimatu, jak wyjątkowo przygotowane jarmarki w wielu polskich miastach.

Gdzie warto się wybrać w 2018 roku?

Wrocław

W czołówce najpiękniejszych Jarmarków Bożonarodzeniowych nie tylko w Polsce, ale i w całej Europie jest ten na wrocławskim rynku. Najciekawszym elementem wystawy jest wielki wiatrak, ale ludzie zjeżdżają się tam z okolicy przede wszystkim ze względu na pyszne regionalne jedzenie, wino i inne świąteczne napoje.

Od 31.11 do 31.12 można tez spotkać na Jarmarku Krasnala Prezentusia.

Gdańsk

Jarmark Bożonarodzeniowy w Gdańsku odbywa się tradycyjnie na Targu Węglowym, pomiędzy dwoma słynnymi bramami: Złotą i Wyżynną. Główną atrakcją Jarmarku są weekendowe wielkoformatowe animacje. Na co dzień można natomiast podziwiać dekoracje z Anielskim Młynem, Zaczarowaną Karetę. Rozrywki dostarcza również lodowisko i 50-metrowe koło widokowe AmberSky.

Jarmark w Gdańsku potrwa do 23 grudnia.

Kraków

Jarmark Bożonarodzeniu w Krakowie należy do najstarszych i najbardziej znanych. W 2016 został uznany przez CNN za najpiękniejszy Jarmark Bożonarodzeniowy w Europie. Można poznać tam lokalne przysmaki Krakowa z produktów wysokiej jakości i, jak na każdym Jarmarku, napić się pysznego grzańca. Największą atrakcją jest jednak pokaz Dziadów i Korowód Kolędniczy.

Poznań

Poznańskie Betlejem jest największym Jarmarkiem Bożonarodzeniowym w Polsce. Świetną rozrywką jest „Christmass Silent Disco”, czyli impreza, na której każdy ma słuchawki, w nich lecą świąteczne przeboje. Nie zabraknie też świątecznej zumby, koncertów i pokazów – czyli aktywnie! Co roku odbywa się również pokaz rzeźbienia w lodzie, który przyciąga tłumy. Impreza trwać będzie do 21 grudnia.

Olsztyn

Warmiński Jarmark Bożonarodzeniowy co roku trwa tylko 4 dni. Nie oznacza to jednak, że nie można tam mile spędzić czasu. Dzięki temu Jarmark jest naprawdę intensywny i ciekawy. Piękne iluminacje i dekoracje oraz oryginalne rękodzieło i przysmaki regionalne gromadzą co roku tłumy ludzi.

następna inspiracja
Zobacz również:
Zobacz również:
loading...
następna inspiracja