Zmarł GEORGE H.W. BUSH- były prezydent USA!

Zmarł GEORGE H.W. BUSH- były prezydent USA!
02Gru

41 Prezydent Stanów Zjednoczonych, George H.W. Bush odszedł w sobotę, ok. 6 rano czasu polskiego. Dożył sędziwego wieku 94 lat. O jego śmierci poinformował rzecznik rodziny Bushów na Twitterze.

W ciągu ostatniego roku Bush przebywał w szpitalu dwukrotnie, w kwietniu z powodu infekcji, w maju trafił tam z powodu zbyt niskiego ciśnienia.

Zdjęcie Zmarł GEORGE H.W. BUSH- były prezydent USA! #1
George H.W Bush

George H.W Bush funkcję prezydenta Stanów Zjednoczonych sprawował od 1989- 1993 roku. Wcześniej był wiceprezydentem USA w administracji Ronalda Reagana. Często nazywany był prezydentem przełomu. Był zaangażowany i wspierał przemiany gospodarcze i polityczne w Europie Środkowo- Wschodniej. Podczas sprawowania wiceprezydentury w 1987 r. po raz pierwszy odwiedził Polskę. W czasie swojej prezydentury gościł w Polsce w 1989 roku, miesiąc po wyborach. Zawsze z szacunkiem mówił o Polakach

Zdjęcie Zmarł GEORGE H.W. BUSH- były prezydent USA! #2

Śmierć George'a H.W Busha

Potomstwo byłego prezydenta USA poinformowało w oświadczeniu o śmierci ojca. Opisali go jako człowieka o wyjątkowym charakterze i najlepszego tatę, jakiego mogliby sobie wymarzyć, Przyznali również, że są wdzięczni za słowa wsparcia, modlitwę i kondolencje od swoich przyjaciół i obywateli.

Ówczesny prezydent USA, Donald Trump, również wydał oświadczenie z powodu śmierci byłego prezydenta, łącząc się w bólu z narodem. Dodał również, że Bush miał wiele zasług, przede wszystkim poprowadził świat do pokojowego zakończenia zimnej wojny.

Zdjęcie Zmarł GEORGE H.W. BUSH- były prezydent USA! #3

Trumna z ciałem zmarłego prezydenta wystawiona zostanie na widok publiczny w poniedziałek o godz. 17:00 ( 23:00 czasu polskiego) w rotundzie pod kopułą Kapitolu. Wyrazy szacunku będzie można składać do godz. 7:00 (13:00 czasu polskiego) w środę. Uroczystości pogrzebowe Busha będą trwały kilka dni. Środa 5 grudnia, ma być ogłoszona przez Donalda Trumpa, jako dzień żałoby narodowej.

następna inspiracja
Zobacz również:
Zobacz również:
loading...
następna inspiracja