UWAGA: Ryanair nie będzie już latał z lotniska w Warszawie

UWAGA: Ryanair nie będzie już latał z lotniska w Warszawie
23Lis

Przedstawiciele Ryanaira ogłosili, ze w kwietniu 2019 roku zostanie uruchomione nowe połączenie między Szczecinem z Krakowem. Ma ono zastąpić połączenie z Pomorza Zachodniego do Warszawy. Oznacza to, że przewoźnik zrezygnuje ze wszystkich lotów z Lotniska Chopina w Warszawie.

Zdjęcie UWAGA: Ryanair nie będzie już latał z lotniska w Warszawie #1

Dodatkowo, wraz z uruchomieniem nowego połączenia, loty ze Szczecina do Warszawy również nie będą się już odbywać. "Cieszymy się bardzo z wprowadzenia nowej trasy ze Szczecina do Krakowa. Połączenie zostanie uruchomione w kwietniu i zastąpi inną trasę krajową ze Szczecina do Warszawy” – informuje Olga Pawlonka, Dyrektor Sprzedaży i Marketingu Ryanaira w krajach Europy środkowo-wschodniej i na Bałkanach.

Połączenie ze Szczecina do Warszawy było jedynym, jakie realizował Ryanair z Lotnika Chopina. Okazuje się więc, że z tego lotniska Ryanair nie będzie już latał. Trasa ze Szczecina do Warszawy będzie anulowana już 7 stycznia 2019 roku.

Zdjęcie UWAGA: Ryanair nie będzie już latał z lotniska w Warszawie #2

Przyczyną takiej decyzji są wysokie koszty na lotniku w Warszawie. Ryanair sądzi, że są to działania celowe. Oprócz wysokich cen, przewoźnik skarżył się również na otrzymywanie najgorszych stanowisk (najbardziej oddalonych). Według Ryanair takie działania miały utrudnić im obsługę połączeń i były niesprawiedliwym faworyzowaniem LOT’u.

Przewoźnik poinformował już wszystkich pasażerów lotów, które zostaną odwołane o całej sytuacji i o fakcie, że przysługuje im zwrot kosztów lub zmiana terminu rezerwacji.

Od przyszłego roku przewoźnik będzie jednak realizował trzy połączenia krajowe:

  • Szczecin-Kraków
  • Wrocław-Gdańsk
  • Gdańsk-Kraków

Do tej pory Ryanair jest największym przewoźnikiem Polsce. W drugim kwartale tego roku przewiózł aż 3 miliony pasażerów. Zaraz za nim, na drugim miejscy jest LOT, natomiast na miejscu trzecim – Wizz Air.

następna inspiracja
Zobacz nasze filmy:
SKOMENTUJ
następna inspiracja
ZOBACZ RÓWNIEŻ