Nie susz ubrań w domu! Zobacz dlaczego!


          Nie susz ubrań w domu! Zobacz dlaczego!
22Lis

Suszenie ubrań na suszarce rozłożonej w łazience lub pokoju jest częstą czynnością, szczególnie o tej porze roku. Ale czy nie ma to dla nas konsekwencji zdrowotnych? Okazuje się, że niestety tak. Przeczytaj dlaczego nie powinnaś suszyć ubrań w mieszkaniu!Zdjęcie Nie susz ubrań w domu! Zobacz dlaczego! #1

Jakie są skutki?

Według badań przeprowadzonych w gospodarstwach domowych w Glasgow, 87 % rodzin suszy pranie w domu. Zbadano, że podczas suszenia jednego prania wilgotność powietrza w mieszkaniu zwiększa się o 1/3, czyli ponad 30%. Nie jest tajemnicą, że podniesiona wilgotność oraz dodatkowo wysoka temperatura z ogrzewania, sprzyjają rozwojowi pleśni i roztoczy, co w konsekwencji przyczynia się do rozwoju astmy i alergii. Przypomnijmy, że pleśń jest także czynnikiem rakotwórczym. Osoby, które mają styczność z pleśnią, często borykają się z kaszlem, wysypką, kichaniem, podrażnieniem oczu,, podrażnieniem błony śluzowej, gorączką oraz uczuciem ciągłego znużenia. Dlatego istotnym jest, abyśmy nie doprowadzili do powstania pleśni w mieszkaniu!

Zdjęcie Nie susz ubrań w domu! Zobacz dlaczego! #2Jak zapobiec?

Jednym z rozwiązań może być zakup suszarki bębnowej, dzięki której nie trzeba będzie rozwieszać mokrego prania w mieszkaniu. Dodatkowym atutem jest to, że pranie, po wyjęciu z takiej suszarki nie wymaga zwykle prasowania. Zatem mamy zaoszczędzonego mnóstwo czasu.

Zdjęcie Nie susz ubrań w domu! Zobacz dlaczego! #3

Jednak ze względów ekonomicznych dla niektórych może to być sposób mało realny. Więc co możemy robić i na co powinniśmy zwrócić uwagę ?

 • Podczas suszenia prania w mieszkaniu w zimie, należy wietrzyć mieszkanie
 • Monitorować wilgotność powietrza
 • Można zakupić osuszacz powietrza
 • Temperatura w pomieszczeniach, w których jest suszone pranie, powinna wynosić 18-20 stopni
następna inspiracja
Zobacz również:
następna inspiracja