Dzięki tym radom zaoszczędziła prawie 800 zł miesięcznie – przekonaj się, jakie to łatwe!

Dzięki tym radom zaoszczędziła prawie 800 zł miesięcznie – przekonaj się, jakie to łatwe!
21Paź

Rozporządzanie pieniędzmi jest dużym problemem dla wielu osób. Jeśli jednak nauczymy się dbać o wydatki, to już nawet po miesiącu można zauważyć różnicę. Pozwoli to na posiadanie pewnych oszczędności, które mogą przydać się na czarną godzinę lub dzięki temu wybierzemy się na wakacje marzeń.

Jak jednak zadbać o wydatki? Dasha miała już dość, że pod koniec każdego miesiąca brakuje jej pieniędzy, a więc zdecydowała się na eksperyment, który miał jej pomóc w zaoszczędzeniu pieniędzy. Stawiła na racjonalne i przemyślane wydawanie pieniędzy, co przyniosło pozytywne skutki. Jakich rad warto wypróbować, aby zadbać o oszczędności?

Rezygnacja z zakupów

Kobiety uwielbiają podążać za modą i posiadać w szafie coś, co jest akurat na topie w tym sezonie. Prawda jest taka, że większość tych ubrań leży w szafie i była założona tylko raz lub dwa razy. To pokazuje, że tak naprawdę nie było nam to potrzebne. Ogranicz swoje zakupy do tych rzeczy, które faktycznie będziesz nosić lub są ci aktualnie bardzo potrzebne. Zauważysz, że w twojej szafie panuje porządek, a w portfelu zostaje więcej pieniędzy.

Zdjęcie Dzięki tym radom zaoszczędziła prawie 800 zł miesięcznie – przekonaj się, jakie to łatwe! #1

Gotowanie w domu

Gotowe produkty lub kolacje w restauracji są wygodniejsze, ale z pewnością nie wpływają dobrze na stan naszego konta. Gotowanie w domu zabiera nieco więcej czasu i energii, ale masz kontrolę nad tym, co je twoja rodzina oraz oszczędzasz pieniądze. Śniadania do pracy lub szkoły również można przygotowywać w domu, a napój przelać do butelki.

Lista zakupów

Kto kiedykolwiek poszedł na zakupy po coś konkretnego, a wrócił do domu z dodatkowymi produktami lub z całkowicie czymś innym? Tak się dzieje, jeśli idziemy na zakupy nieprzygotowani, a do tego na każdym kroku spotykamy promocje. Lista zakupów pozwala nam ściśle trzymać się tego, co nam potrzebne. Dodatkowo Dasha zaczęła wyliczać sobie pieniądze, które miała wydać na te konkretne produkty, a więc nawet jakby chciała coś kupić, to nie mogła.

Zdjęcie Dzięki tym radom zaoszczędziła prawie 800 zł miesięcznie – przekonaj się, jakie to łatwe! #2

Tworzenie naturalnych kosmetyków

Dasha stwierdziła, że warto wypróbować kosmetyki domowej roboty, które zawierają same naturalne składniki. Odżywki do włosów, maseczki do twarzy i peelingi do ciała można stworzyć z produktów, które każdy z nas ma w domu, a dzięki temu nie wydajemy masę pieniędzy na kosmetyki w sklepach, które potrafią być bardzo drogie.

Korzystanie z darmowych bankomatów

Każdy swój bank posiada prowizje, które ściąga za wybieranie pieniędzy. Istnieją jednak darmowe bankomaty, z których mogą korzystać klienci wszystkich banków, a przy tym nie płacą żadnych dodatkowych prowizji. Jednorazowo wydaje się to być mała suma, ale pod koniec miesiąca lub kilka miesięcy można zauważyć różnicę.

Systematyczne pilnowanie tych zasad pozwoli w bardzo szybkim tempie zaoszczędzić sporą sumę pieniędzy, która pozwoli nam na rzeczy, których do tej pory nie mieliśmy szans spełnić.

następna inspiracja
Zobacz nasze filmy:
SKOMENTUJ
następna inspiracja
ZOBACZ RÓWNIEŻ