Ostatnia rozmowa – ojciec Tomasza Mackiewicza wspomina słowa syna

Ostatnia rozmowa – ojciec Tomasza Mackiewicza wspomina słowa syna
16Paź

Historia Tomasza Mackiewicza poruszyła całą Polskę, kiedy w styczniu 2018 roku starał się zdobyć Nanga Parbat. Niestety, ta wyprawa okazała się być bez powrotu, a pamięć o nim żyje we wspomnieniach przyjaciół i rodziny.

W programie „Dzień dobry TVN” gościł ojciec polskiego himalaisty, Witold Mackiewicz, który opowiadał jak wygląda jego życie po stracie syna. W rozmowie wspomniał również o ostatniej krótkiej konwersacji z Tomaszem, kiedy ten jechał poraz kolejny w góry.

To była krótka rozmowa telefoniczna. Zresztą jak zwykle.

- Tato, jadę

- No to wracaj synu szczęśliwy

I przez wiele lat w tym czasie, grudzień, styczeń, kolana i prośba o opiekę. W tym roku byłem tak spokojny. Tak pewny. - wspomina

Zdjęcie Ostatnia rozmowa – ojciec Tomasza Mackiewicza wspomina słowa syna #1
https://www.instagram.com/p/BfY0ECEjsEw/?taken-by=elisabeth_revol

Ojciec himalaisty zdradził również, że nigdy nie starał się powstrzymać Tomasza przed wyprawami. Podziwiał jego pasję i nie chciał go ograniczać. Wierze, że jego syn do tej pory jest obecny w życiu rodziny. Ujawnia się poprzez znaki lub w snach.

Jeden z moich znajomych księży powiedział do mnie: Witold, ja ci nawet nie składam kondolencji. Tomek został tam, gdzie ulokował swoją miłość, tam gdzie kochał być. - dodaje ojciec

Na sam koniec dodał również podziękowania dla wszystkich, którzy zaangażowali się w akcję ratunkową. Jest bardzo wdzięczny, że nie stracili wiary w siłę i możliwości Tomasza.

Całość wywiadu:

https://dziendobry.tvn.pl/wideo,2064,n/tomasz-mackiewicz-oczami-ojca,276244.html

Ciekawy wywiad z Tomkiem:

następna inspiracja
Zobacz również:
Zobacz również:
loading...
następna inspiracja