Pasta do zębów – czy działa na pryszcze i jak ją stosować?

Pasta do zębów – czy działa na pryszcze i jak ją stosować?
08Sie

Ze zmniejszaniem i usuwaniem problemów skórnych, które pojawiają się sporadycznie najlepiej radzą sobie naturalne rozwiązania. Są one tanie, skuteczne i nie wymagają biegania do apteki. Jednym z takich właśnie rozwiązań jest zwykła pasta do zębów, która na pewno masz pod ręką.

Zdjęcie Pasta do zębów – czy działa na pryszcze i jak ją stosować? #1

Kiedy stosować pastę do zębów na skórę?

Pasta do zębów nigdy nie powinna być stosowana na trądzik, z którym zmagamy się od jakiegoś czasu i obejmuje on znaczną część naszej twarzy. Można natomiast z powodzeniem nakładać ją na większe, lub mniejsze wypryski, nawet jeśli mamy ich na twarzy kilka oraz na łagodne ogniska trądzikowe.

Pastę do zębów można również stosować w celu oczyszczania i złuszczania martwego naskórka oraz oczyszczania porów. Po nałożeniu pasty na skórę pory będą również o wiele mniejsze, zostają pozbawione nadmiaru łoju, martwego naskórka i bakterii, tym samym zapobiega się również powstawaniu nowych wyprysków i niedoskonałości na twarzy.

Pasta do zębów ma silne działanie bakteriobójcze, bakteriostatyczne i przeciwgrzybicze. Działa łagodząco na stany zapalne, a regularnie stosowana rozjaśnia przebarwienia na skórze i dodaje jej promienności.

Jak działa pasta do zębów na pryszcze?

Pasta do zębów działa na pryszcze i wypryski z kilku względów. Po pierwsze, wysusza ona pryszcze, dzięki czemu dużo szybciej się one goją i znikają. Po drugie, pasta do zębów posiada właściwości przeciwzapalne i odkażające. Dzięki temu pryszcze nie tylko szybciej się goją, ale i nie rozprzestrzeniają się na inne miejsca na skórze.

Jak stosować pastę do zębów na pryszcze?

Zdjęcie Pasta do zębów – czy działa na pryszcze i jak ją stosować? #2

Pastę należy nakładać na oczyszczoną skórę twarzy punktowo (nigdy nie nakładaj jej na całą twarz). Każdy pryszcz posmaruj odrobiną pasty do zębów i pozostaw na ok. 20-30 minut. Po tym czasie zmyj pastę dużą ilością ciepłej wody. Zabieg najlepiej stosować wieczorem, aby nie nakładać makijażu.

Jaką pastę wybrać w celu zmniejszania wyprysków?

Najlepiej, aby pasta miała biały kolor i nie była o żelowej konsystencji. Dobrze, aby zawierała jak najwięcej naturalnych składników oraz nadtlenek benzoilu. Nigdy nie należy natomiast stosować past wybielających zęby oraz takich, które mają dużo różnych barwników.

następna inspiracja
Zobacz również:
Zobacz również:
loading...
następna inspiracja