Czy wiecie, dlaczego Mark Zuckerberg nosi codzienne te same ubrania? Odpowiedź jest prosta

Czy wiecie, dlaczego Mark Zuckerberg nosi codzienne te same ubrania? Odpowiedź jest prosta
18Lip

Mark Zuckerberg, ale nie tylko on, nosi praktycznie każdego dnia takie same ubrania. Ma zawsze podobne spodnie i t-shirt. Zastanawialiście się kiedyś, dlaczego?

Zdjęcie Czy wiecie, dlaczego Mark Zuckerberg nosi codzienne te same ubrania? Odpowiedź jest prosta #1

Nie trzeba podejmować nic nieznaczących decyzji

Wizerunek osób publicznych jest dla większości z nich bardzo ważny. Wiąże się to z codziennym podejmowaniem szeregu decyzji, pt. co założyć, czy na pewno jest to na topie, jak będę w tym wyglądać. Z tego względu wiele współczesnych ikon po prostu ma kilka kompletów identycznych ubrań. Dzięki temu nie muszą skupiać się na ubraniach, a jedynie na rzeczach naprawdę istotnych.

Mniejszy stres

Mathilda Kahl, dyrektor artystyczny z Nowego Jorku nosi każdego dnia taki sam zestaw ubrań. Tłumaczy to tym, że dzięki temu nigdy nie stresuje się tym, czy wygląda stosownie i ładnie. Czarne spodnie i biała koszula pasują do każdej sytuacji i podkreślają profesjonalizm. Mathilda nie chce się codziennie stresować dobraniem innego stroju.

Osobowość

Noszenie zawsze podobnych ubrań sprawia, że zaczynają one łączyć się z osobowością osoby, która je nosi. Dobrym przykładem był Steve Jobs i jego golf. Tak samo postępuje Mark Zuckerberg. Jego styl ubierania bardzo mocno związany jest z osobowością jaką posiada, lub jaką chciałby, abyśmy myśleli, że posiada. Jego styl jest skromny, nieoficjalny i bardzo przystępny. Jednym słowem nie chce uchodzić on za osobę z wyższych sfer.

Zdjęcie Czy wiecie, dlaczego Mark Zuckerberg nosi codzienne te same ubrania? Odpowiedź jest prosta #2

Mniej obowiązków

Dużą ilość ubrań trzeba kompletować, prać i prasować. Kiedy mamy kilka wersji takiej samej stylizacji wiele czasu jesteśmy w stanie zaoszczędzić. Dzięki temu możemy skupić się na tym, co jest naprawdę istotne.

Brak skojarzeń

Osoby takie jak Mark Zuckerberg chcą być kojarzeni tylko ze swoim produktem i marką. Nie chcą znajdować się w rubryce modowej i plotkarskiej. Dlatego nie dają nikomu powodu do komentowania ich stylu.

następna inspiracja
Zobacz nasze filmy:
SKOMENTUJ
następna inspiracja
ZOBACZ RÓWNIEŻ