2-latek pozostawiony w nagrzanym samochodzie. Zobacz wideo z interwencji Policji

2-latek pozostawiony w nagrzanym samochodzie. Zobacz wideo z interwencji Policji
15Cze

Z roku na rok możemy zauważyć coraz więcej kampanii reklamowych przestrzegających przed pozostawianiem w samochodzie zwierząt i dzieci, szczególnie, kiedy jest bardzo gorąco. Niewiele osób zdaje sobie sprawę z tego, że już po kilku minutach stania samochodu w słońcu temperatura wewnątrz pojazdu wzrasta o kilkanaście, a nawet kilkadziesiąt stopni!

Kiedy na zewnątrz jest 33 stopnie, w zaparkowanym w słońcu samochodzie po 20 minutach jest już 50 stopni, a po 40 minutach aż 60 stopni C.

Jednak nawet kiedy na zewnątrz mamy niewiele ponad 20 stopni, wnętrze pojazdu może nagrzać się na tyle, że stwarza zagrożenie dla życia i zdrowia.

Kilka dni temu w Rumii (woj. Pomorskie) o mały krok nie doszło do tragedii. Kiedy reporterzy Twojej Telewizji Morskiej kręcili program w pobliżu dworca, jedna z dziennikarek usłyszała płacz dziecka. Szybko zorientowała się, że dochodzi on z zaparkowanego niedaleko dworca samochodu.

Zdjęcie 2-latek pozostawiony w nagrzanym samochodzie. Zobacz wideo z interwencji Policji #1

Samochód zaparkowany był w słońcu, a w środku znajdował się tylko chłopiec, zamknięty na cztery spusty. Dziennikarka bez wahania zadzwoniła na straż miejską, która zjawiła się po 3 minutach, a zaraz po niej przyjechała policja.

Zdjęcie 2-latek pozostawiony w nagrzanym samochodzie. Zobacz wideo z interwencji Policji #2

Funkcjonariusze postanowili rozbić szybę i wydobyć 2-latka z pojazdu. W samochodzie było bardzo gorąco, a chłopiec miał już wysoką gorączkę. Rodziców namierzono dopiero po ok. godzinie. Aż strach wyobrazić sobie, co stałoby się z chłopem po kolejnej godzinie spędzonej w tym piekarniku. Rodzice chłopca zostaną przesłuchani, grozi im zarzut narażenia życia i zdrowia dziecka.

W poniższych linku znajdziecie film z interwencji policjantów.

https://www.facebook.com/TwojaTelewizjaMorska/videos/1774020089311139/

następna inspiracja
Zobacz nasze filmy:
SKOMENTUJ
następna inspiracja
ZOBACZ RÓWNIEŻ