Prysznic, czy kąpiel? Co lepiej wpływa na wygląd skóry?

Prysznic, czy kąpiel? Co lepiej wpływa na wygląd skóry?
28Maj

Odpowiednia pielęgnacja jest bardzo ważna dla zdrowia i wyglądu skóry. Najważniejsze okazuje się złuszczanie martwego naskórka, oraz odpowiednie nawilżenie skóry. Jednak przed pielęgnacją skóry konieczne jest jej oczyszczenie. Co lepiej wpływa na jej zdrowie? Prysznic, czy może długa kąpiel?

Najlepszym rozwiązaniem dla naszej skóry okazują się letnie prysznice. Jednak możemy jeszcze lepiej zadbać o skórę polewając ją na zmianę ciepłą i zimną wodą. Taki zabieg sprawi, że skóra będzie jędrniejsza i lepiej ukrwiona.

Zdjęcie Prysznic, czy kąpiel? Co lepiej wpływa na wygląd skóry? #1

Nie musimy jednak całkowicie rezygnować z kąpieli. Kąpiel jednak nie powinna odbywać się w wodzie cieplejszej niż 40 stopni C. Aby jednocześnie zadbać o skórę warto dodać do wody kilka kropel olejku kokosowego lub migdałowego, który nawilży skórę i stworzy jej ochronę.

#Czego używać do mycia skóry?

Najlepszymi kosmetykami do mycia okazują się te, które najmniej się pienią. Oznacza to, że nie rozpuszczają się w wodzie i nie usuwają ze skóry naturalnej ochrony lipidowej. Po zastosowaniu łagodnego środka myjącego skóra jest oczyszczona, ale nie podrażniona, wysuszona i osłabiona.

#Czym myć skórę?

Zdjęcie Prysznic, czy kąpiel? Co lepiej wpływa na wygląd skóry? #2

Skórę najlepiej myć gąbkami i szczotkami z naturalnym włosiem. Gromadzi się na nich o wiele mniej martwego naskórka, bakterii i grzybów. Bez względu jednak na to, jakiej jakości jest nasza gąbka, konieczne jest jej wymienianie na nową przynajmniej raz w miesiącu. Nie powinniśmy również stosować tej samej gąbki, co inni domownicy.

Warto również pamiętać, że mycie może być również doskonałym masażem antycellulitowym i odżywiającym skórę. Wystarczy masować skórę dłużej niż zawsze okrężnymi ruchami, które poprawiają krążenie, a tym samym odżywienie skóry. Ten sposób sprawdzi się doskonale właśnie w kąpieli z dodatkiem odżywczego oleju.

następna inspiracja
Zobacz również:
Zobacz również:
loading...
następna inspiracja