Te pozornie zdrowe produkty zawierają najwięcej toksyn!

Te pozornie zdrowe produkty zawierają najwięcej toksyn!
29Kwi

Każdego dnia nasz organizm atakowany jest przez wszechobecne toksyny. Nie warto więc dostarczać jeszcze większej ich ilości w postaci pożywienia. Poniższe produkty uchodzą za zdrowe, jednak należą do grupy najbardziej zanieczyszczonych toksynami. Nie trzeba rezygnować z nich całkowicie, ale warto ograniczyć ich spożycie.

#Mięso

Zdjęcie Te pozornie zdrowe produkty zawierają najwięcej toksyn! #1

Pomimo tego, że mięso jest dobrym źródłem białka i witamin, jest również napakowane hormonami. Warto więc zmniejszyć jego ilość w diecie lub kupować mięso tylko z naturalnych, biohodowli.

#Mleko

Mleko w procesie pasteryzacji wydziela wiele toksyn. Krowie mleko zawiera antybiotyki, ok. 60 różnych hormonów oraz diotoksyny.

#Mięso tuńczyka

Zdjęcie Te pozornie zdrowe produkty zawierają najwięcej toksyn! #2

Tuńczyk ma dużą tendencję do gromadzenia rtęci w mięsie. Warto więc ograniczyć jego spożycie i jeść go nie częściej niż raz w tygodniu.

#Kukurydza

Kukurydza jest drugim po owocach morza produktem z największą zawartością rtęci. Zanieczyszczenie toksynami wzrasta jeszcze bardziej, kiedy kukurydza jest nieprawidłowo suszona.

#Jedzenie z puszki

Zdjęcie Te pozornie zdrowe produkty zawierają najwięcej toksyn! #3

Jedzenie z puszki zawsze podejrzewane było o zawartość dużej ilości toksyn. Jednak to nie w jedzeniu, a na puszcze jest ich najwięcej. Raz otwarta puszka powinna być wyrzucona, a jej zawartość przełożona do miski lub na talerzyk.

Jak toksyny zawarte w tych produktach wpływają na organizm?

Zanieczyszczone produkty mogą powodować:

--Zmiany we florze bakteryjnej jelit

--Obniżenie odporności

--Zatrzymywanie wody w organizmie

--Problemy ze snem

--Zmiany hormonalne

--Zmniejszoną przyswajalność substancji odżywczych

następna inspiracja
Zobacz nasze filmy:
SKOMENTUJ
następna inspiracja
ZOBACZ RÓWNIEŻ