Strażacy biją na alarm- tego nie podłączaj do przedłużacza!

Strażacy biją na alarm- tego nie podłączaj do przedłużacza!

Każdy z nas ma w domu przedłużacz. Jest to zdecydowanie jeden z najlepszych wynalazków XX wieku. Statystyki pokazują jednak, że jest on jedną z najczęstszych przyczyn pożarów, a wszystko przez jego złe stosowanie.

Znaleziona w dzienniku „Vasabladet” informacja mówi o tym, że przedłużacz jest w stanie zasilić aż 57 laptopów, 4 ekspresy do kawy, ale już tylko 2 suszarki do włosów. Należy pamiętać, że zbyt duża ilość podpiętych urządzeń może doprowadzić do przegrzania przedłużacza, a co za tym idzie- wywołania pożaru!

Planując remont mieszkania weź pod uwagę, gdzie będą stać sprzęty takie jak lodówka, pralka, czy suszarka do ubrań. Jeżeli planujesz zakup piekarnika elektrycznego, również zadbaj o dostęp do zwykłego gniazdka.

Zdjęcie Strażacy biją na alarm- tego nie podłączaj do przedłużacza! #1
źródło: shutterstock

Czego pod żadnym pozorem nie należy podłączać do listwy? Są to urządzenia o dużym poborze energii elektrycznej takie jak:

- grzejnik elektryczny,
- pralka,
- kuchenka elektryczna,
- zmywarka,
- elektryczny bojler na wodę,
- odkurzacz,

- lodówka.

Należy zachować szczególną ostrożność przy podłączaniu żelazka i suszarki do włosów- bardzo długie stosowanie może przegrzać przedłużacz- nie zostawiaj tych urządzeń bez kontroli!

Zdjęcie Strażacy biją na alarm- tego nie podłączaj do przedłużacza! #2
źródło: http://tiphero.com/space-heaters-power-strtips/

Co możemy podłączyć do przedłużacza? Są to wszelkiego typu:

- ładowarki do telefonów, tabletów, laptopów,
- sprzęt komputerowy,
- lampy,
- telewizor, kino domowe, odtwarzacze ,
- wyposażenie kuchenne, np. blendery, roboty (przy bardzo długim użytkowaniu należy zwracać uwagę na temperaturę przedłużacza),
- inne małe urządzenia AGD i RTV.

Pamiętaj, aby w razie braku użytkowania wyłączać listwę- nie tylko zaoszczędzisz pieniądze, ale zadbasz o bezpieczeństwo swoje i bliskich.

Diana

true

Polecane