Wazelina zastąpi Ci niejeden kosmetyk. Poznaj jej właściwości

Wazelina zastąpi Ci niejeden kosmetyk. Poznaj jej właściwości
16Mar

Wazelina to kosmetyk stary jak świat. Być może dlatego zapomnieliśmy o jej istnieniu. Warto jednak wrócić do jej stosowania ponieważ posiada ona wiele zastosowań i jest w stanie zastąpić niejeden kosmetyk.

#Stylizacja włosów

Wazelina doskonale nadaje się do ujarzmienia odstających kosmyków włosów lub do nawilżenia suchych końcówek. Wystarczy nanieść odrobinę na place, rozetrzeć i wmasować we włosy.

Zdjęcie Wazelina zastąpi Ci niejeden kosmetyk. Poznaj jej właściwości #1
fot. shutterstock

#Maska do włosów

Jeśli nałożysz na końcówki większa warstwę wazeliny i pozostawisz na pół godziny, doskonale nawilży ona i zregeneruje twoje przesuszone włosy. Pamiętaj jednak, że po takim zabiegu konieczne jest umycie włosów.

#Ochrona skóry podczas farbowania

Nie lubisz, kiedy po farbowaniu włosów na skórze pozostają nieestetyczne plamy? Unikniesz ich jeśli wsmarujesz w skórę przy linii włosów nieco wazeliny. Nie dopuści ona farby i skóra pozostanie czysta. Tak samo możesz postąpić podczas farbowania brwi henną – wystarczy posmarować obszar wokół brwi wazeliną, a henna nie pozostawi śladów na skórze.

#Ochrona skóry podczas malowania paznokci

Wazeliną możesz również posmarować skórki wokół paznokci przed malowaniem. Dzięki temu, nawet jeśli wyjedziesz lakierem poza paznokieć, z łatwością usuniesz zabrudzenie.

Zdjęcie Wazelina zastąpi Ci niejeden kosmetyk. Poznaj jej właściwości #2
fot. shutterstock

#Odżywienie skórek i paznokci

Dzięki swoim natłuszczającym i nawilżającym właściwościom wazelina doskonale nawilża i odżywia skórki wokół paznokci. Nałóż grubą warstwę wazeliny na paznokcie i skórki i pozostaw na całą noc.

#Nawilżający peeling

Wystarczy, że dodasz do wazeliny sól gruboziarnistą lub fusy z kawy, a powstanie z niej skuteczny peeling. Bez wahania możesz stosować go na całe ciało.

#Dłuższy zapach perfumy

Jeśli chcesz, aby zapach twojej ulubionej perfumy trzymał się dłużej – użyj wazeliny. Nanieś odrobinę produkty na skórę, a następnie popsikaj to miejsce ulubionym zapachem. Dzięki temu zapach utrzyma się kilka godzin dłużej niż zwykle.

Zdjęcie Wazelina zastąpi Ci niejeden kosmetyk. Poznaj jej właściwości #3
fot. shutterstock

Wazelina ma jednak o wiele więcej zastosowań niż tylko te kosmetyczne:

Zacięty zamek – posmaruj go wazeliną, a z łatwością go rozepniesz.

Połysk mebli – poleruj drewniane meble szmatką z odrobiną wazeliny. Nada to meblom piękny połysk.

Usuwanie plam z kosmetyków – plamy z podkładu, tuszu lub szminki natrzyj wazeliną, a potem wypierz w pralce. Po plamach nie będzie śladu.

następna inspiracja
Zobacz nasze filmy:
SKOMENTUJ
następna inspiracja
ZOBACZ RÓWNIEŻ