Większość z nas nadal wierzy w te kulinarne mity. Czas je w końcu obalić

Większość z nas nadal wierzy w te kulinarne mity. Czas je w końcu obalić
14Mar

Wokół odżywiania i gotowania narosło wiele mitów. Na szczęście większość z nich na bieżąco jest obalana. Jednak pozostaje wciąż kilka takich, w które z jakiegoś powodu nie chcemy przestać wierzyć.

#Wszystkie konserwanty szkodzą - MIT

Dzięki konserwantom produkty dłużej są świeże. Mitem jest powszechne uznanie, że wszystkie konserwanty negatywnie wpływają na nasze zdrowie. W większości są to substancje, które na organizm człowieka nie mają żadnego wpływu. Wyjątkiem są substancje, takie jak benzoesan sodu, który może negatywnie wpływać na organizm, jednak jego ilość w żywności nie jest wystarczająca, aby odnotować jakąkolwiek aktywność.

#Na plastikowej desce rozwija się mniej bakterii - MIT

Zdjęcie Większość z nas nadal wierzy w te kulinarne mity. Czas je w końcu obalić #1
fot. shutterstock

Jest to kolejny mit, który wskazuje na to, że lepszym wyborem będzie deska plastikowa, ponieważ bakterie nie będą w nią wnikać, tak, jak dzieje to z deską drewnianą. Jednak wiele badań udowodniło już, iż nie ma żadnej różnicy pomiędzy tymi tworzywami jeśli chodzi o higienę.

#Chleb się robi czerstwy na skutek wysychania - MIT

Zdjęcie Większość z nas nadal wierzy w te kulinarne mity. Czas je w końcu obalić #2
fot. shutterstock

W rzeczywistości jest odwrotnie. Stary chleb pochłonął już tyle wilgoci, że skrobia w nim zawarta zaczyna się krystalizować. To z kolei sprawia, że chleb staje się twardy.

#Produkty mleczne są najlepszym źródłem wapnia - MIT

Zdjęcie Większość z nas nadal wierzy w te kulinarne mity. Czas je w końcu obalić #3
fot. shutterstock

Produkty takie jak mleko, ser, czy jajka są dobrym źródłem wapnia, jednak nie najlepszym. Ciemnozielone warzywa zawierają więcej wapnia np: boćwina, kapusta włoska, jarmuż, natka pietruszki, szczypiorek czy suche nasiona roślin strączkowych, a dodatkowo większą ilość witamin D i K, które są niezbędne do przyswojenia przez organizm wapnia.

#Niskotłuszczowe produkty są zdrowsze - MIT

Zdjęcie Większość z nas nadal wierzy w te kulinarne mity. Czas je w końcu obalić #4
fot. shutterstock

Tłuszcze są jednymi z najzdrowszych substancji, które możemy dostarczyć organizmowi. Są one jednak kaloryczne, dlatego nie należy spożywać ich w nadmiarze. Produkty zawierające zdrowe tłuszcze, takie jak awokado, orzechy, czy ryby są doskonałym źródłem wielu cennych dla zdrowia substancji. Warto pamiętać również o tym, że w większości przypadków to nie tłuszcz, a węglowodany powodują tycie.

następna inspiracja
Zobacz nasze filmy:
SKOMENTUJ
następna inspiracja
ZOBACZ RÓWNIEŻ