Poznaj listę 7 rzeczy ze swojej kuchni, których nigdy NIE MYŁAŚ, a powinnaś!

Poznaj listę 7 rzeczy ze swojej kuchni, których nigdy NIE MYŁAŚ, a powinnaś!
14Mar

Czystość w kuchni jest bardzo ważna, ponieważ to właśnie tam znajdują się produkty, które potem spożywamy. Często jednak zapominamy o niektórych rzeczach i w ogóle ich nie czyścimy, lub robimy to sporadycznie. Poznaj listę tych przedmiotów.

#Torba na zakupy

Wielorazowa torba na zakupy to wygoda i zaoszczędzone pieniądze. Jednak niewiele osób pamięta o tym, że torbę należy myć regularnie, szczególnie w środku. Nie raz coś się w niej po prosty wyleje. Pozostawiona resztka danego produktu szybko spleśnieje i torba będzie niezdatna do użycia.

Zdjęcie Poznaj listę 7 rzeczy ze swojej kuchni, których nigdy NIE MYŁAŚ, a powinnaś! #1
fot. shutterstock

#Otwieracz do puszek

Zapewne słyszałaś o tym, że bakterie salmonelli i E. Coli znajdują się zazwyczaj na wiekach puszek. Puszki otwieramy otwieraczem, jednak zazwyczaj trafia on od razu do szuflady – zamiast do zlewu.

#Śmietnik

Pomimo tego, że regularnie zmieniamy worek w śmietniku na nowy, często zapominamy o wyczyszczeniu samego śmietnika. Gnijąca żywność i inne odpadki są siedliskiem bakterii, które bez problemu przechodzą na kosz.

#Blender

Ulubione urządzenie kuchenne kobiet zajmuje trzecie miejsce na liście najbrudniejszych rzeczy w kuchni. Zazwyczaj bowiem nie czyścimy dokładnie dna blendera, gdzie znajduje się najwięcej zarazków.

Zdjęcie Poznaj listę 7 rzeczy ze swojej kuchni, których nigdy NIE MYŁAŚ, a powinnaś! #2
fot. shutterstock

#Wnętrze zmywarki

Niektórym osobom wydaje się, że zmywarka nie wymaga mycia, ponieważ regularnie znajduje się w niej woda z detergentem. To jednak błędne myślenie. Raz na 2 tygodnie powinniśmy dokładnie wyczyścić filtr oraz za pomocą sody oczyszczonej i wody umyć wnętrze zmywarki.

#Ekspres do kawy

Czy wiesz, że nieczyszczony ekspres do kawy jest siedliskiem bakterii? Badania wykazały, że zbyt rzadkie czyszczenie wnętrza ekspresu powoduje rozwój bakterii, których po jakimś czasie znajduje się tam więcej niż na desce klozetowej.

#Deska do krojenia

Jeśli kroisz na desce surowe mięso, sama woda i płyn do naczyń to zdecydowanie zbyt mało. Bakterie rozwijające się na surowym mięsie wnikają w deskę, a potem przechodzą na inne produkty, które kroimy. Jeśli chcesz zdezynfekować deskę do krojenia posyp ją obficie gruboziarnistą solą, a następnie natrzyj połową cytryny. Po 15 minutach umyj deskę gąbką i płynem.

Zdjęcie Poznaj listę 7 rzeczy ze swojej kuchni, których nigdy NIE MYŁAŚ, a powinnaś! #3
fot. shutterstock

następna inspiracja
Zobacz nasze filmy:
SKOMENTUJ
następna inspiracja
ZOBACZ RÓWNIEŻ