Przybieranie na wadze wraz z wiekiem. Jak tego uniknąć? 6 skutecznych sposobów

Przybieranie na wadze wraz z wiekiem. Jak tego uniknąć? 6 skutecznych sposobów
03Mar

W życiu każdego człowieka nastaje taki etap, kiedy uświadamia sobie, że pomimo jedzenia takiej samej ilości kalorii i uprawiania identycznej aktywności fizycznej jak w młodości, nagle zaczyna przybierać na wadze. Ma to związek z wiekiem i zmianami jakie zachodzą w organizmie dorosłego człowieka.

Jak więc uniknąć tycia wraz z wiekiem?

#Koniecznie zwiększ aktywność fizyczną

Z wiekiem nasz metabolizm zwalnia. To sprawia, pomimo prowadzenia normalnego trybu życia, zaczynamy tyć. Wraz z wiekiem konieczne jest więc zwiększanie aktywności fizycznej oraz przywiązywanie większej uwagi do tego, co jemy.

Zdjęcie Przybieranie na wadze wraz z wiekiem. Jak tego uniknąć? 6 skutecznych sposobów #1
fot. shutterstock

#Pamiętaj o flawonoidach

Flawonoidy są istotną częścią diety. Badania wykazały, że pomagają one utrzymać prawidłową masę ciała. Pamiętaj więc o jak najczęstszym jedzenie truskawek, borówek, wiśni, ciemnych winogron oraz o 1 lampce wina dziennie.

#Nie stosuj restrykcyjnych diet odchudzających

Diety niskokaloryczne zazwyczaj kończą się efektem jojo i rozleniwieniem metabolizmu. Nie stosuj diet odchudzających, tylko skup się na racjonalnym żywieniu. Dostarczaj wszystkich niezbędnych składników, jednak nie w nadmiernych ilościach.

#Badaj się

Nadmierne tycie często jest przyczyną chorób, np. nieprawidłowości hormonalnych lub problemów z tarczycą. Pamiętaj o regularnych badaniach.

Zdjęcie Przybieranie na wadze wraz z wiekiem. Jak tego uniknąć? 6 skutecznych sposobów #2
fot. shutterstock

#Bądź aktywna społecznie

Aktywność nie sprowadza się jedynie do ćwiczeń fizycznych. Zapisz się z koleżankami na ulubione zajęcia taneczne, do szkoły językowej lub zacznij realizować inne hobby. Aktywny tryb życia nie pozwoli ci tak łatwo przytyć.

#Wysypiaj się

Wraz z wiekiem i natłokiem obowiązków ludzie zaczynają spać coraz mniej. Niewysypianie się powoduje spowolnienie metabolizmu i zwiększony apetyt w ciągu dnia. Pomimo wielu obowiązków warto więc znaleźć jak najwięcej czasu na sen i relaks.

Zdjęcie Przybieranie na wadze wraz z wiekiem. Jak tego uniknąć? 6 skutecznych sposobów #3
fot. shutterstock

następna inspiracja
Zobacz nasze filmy:
SKOMENTUJ
następna inspiracja
ZOBACZ RÓWNIEŻ