Maść Vicks VapoRub – nigdy nie stosuj jej u małych dzieci!

Maść Vicks VapoRub – nigdy nie stosuj jej u małych dzieci!
28Lut

Maść Vicks VapoRub doskonale znana jest ze swoich właściwości łagodzących objawy grypy, udrażniających nos i zatoki oraz odprężających mięśnie. Ma ona jednak wiele innych zastosowań:

-Zwalcza grzybicę stóp

-Łagodzi trądzik

-Przyspiesza znikanie siniaków

-Może być składnikiem odprężającej kąpieli

-Łagodzi podrażnienia skóry

Zdjęcie Maść Vicks VapoRub – nigdy nie stosuj jej u małych dzieci! #1
fot. shutterstock

Maść Vicks jest bezpieczna w stosowaniu. Zazwyczaj nie doznajemy żadnych negatywnych skutków ubocznych jej stosowania. Mowa jednak o osobach dorosłych, w przypadku dzieci może być inaczej.

Maści Vicks pod żadnym pozorem nie należy stosować w dzieci poniżej 2 roku życia. Może to wywołać bardzo negatywne dla dziecka skutki uboczne. Dlaczego?

Zdjęcie Maść Vicks VapoRub – nigdy nie stosuj jej u małych dzieci! #2
fot. shutterstock

Maść Vicks doskonale udrażnia drogi oddechowe i pozwala na swobodniejsze oddychanie podczas infekcji. Jednak dzieci do 2. roku życia mają o wiele węższe drogi oddechowe niż starsze dzieci i dorośli. Składniki maści podrażniają drogi oddechowe dziecka i wywołują stany zapalne wewnątrz nich. Prowadzi to do utrudnienia oddychania.

Warto również pamiętać o tym, aby nie nakładać maści dziecku blisko nosa lub ust, a już tym bardziej nie wprowadzać jej do wnętrza otworów nosowych. Przed zastosowaniem maści u dzieci poniżej 3. roku życia konieczna jest konsultacja z lekarze. Również kobiety w ciąży powinny zapytać o zdanie swojego lekarza zanim sięgną po Vicks.

Zdjęcie Maść Vicks VapoRub – nigdy nie stosuj jej u małych dzieci! #3
fot. shutterstock

następna inspiracja
Zobacz nasze filmy:
SKOMENTUJ
następna inspiracja
ZOBACZ RÓWNIEŻ