Tygodniowy plan oczyszczający organizm. Inny koktajl każdego dnia

Tygodniowy plan oczyszczający organizm. Inny koktajl każdego dnia

Oczyszczanie organizmu niezwykle pozytywnie wpływa na nasze zdrowie i jest również najlepszym z możliwych kosmetyków. Detoksykacja wspomaga pracę wszystkich narządów, oczyszcza całe ciało i wspomaga jego regenerację. Doskonale sprawdza się również jako sposób na pozbycie się zbędnych kilogramów.

Pierwszym krokiem w kierunku oczyszczenia organizmu jest wyeliminowanie niezdrowych produktów z diety. W ciągu tygodnia oczyszczania należy unikać picia alkoholu, jedzenia fast foodów, słodyczy oraz zmniejszyć ilość wypijanej kawy do 1 filiżanki dziennie.

Konieczne jest również zwiększenie ilości wypijanej wody. Przeciętny człowiek powinien pić 1,5 litra wody niegazowanej dziennie. W celu oczyszczenia organizmu konieczne jest zwiększenie tej ilości do 2-2,5 litra.

Zdjęcie Tygodniowy plan oczyszczający organizm. Inny koktajl każdego dnia #1
fot. shutterstock

Oprócz wyeliminowania szkodliwych substancji z diety warto również stosować koktajle oczyszczające. Każdego dnia przez tydzień należy wypijać inny koktajl.

#Poniedziałek – szpinak i ananas

Ten koktajl zawiera sporą dawkę żelaza i witamin, które zapobiegają anemii i zwalczają zmęczenie.

#Wtorek – rukola i ananas

Smoothie z tych dwóch składników ma oryginalny smak i aromat. Wspomagają one trawienie i pomagają pozbyć się nadmiaru wody z organizmu.

Zdjęcie Tygodniowy plan oczyszczający organizm. Inny koktajl każdego dnia #2
fot. shutterstock

#Środa – boćwina i melon

Koktajl ten zawieraj sporą dawkę zdrowych beta-karotenów i wspomaga pracę jelit. Dzięki tym właściwościom organizm szybciej pozbywa się wszystkich toksyn.

#Czwartek – liście rzodkiewki i gruszka

Liście rzodkiewki mają silne właściwości oczyszczające organizm. Przed ich zastosowaniem dokładnie je umyj i zmiksuj razem z gruszką.

#Piątek – rzeżucha i jabłko

Rzeżucha doskonale wpływa na pracę wątroby i oczyszcza ją. W połączeniu z jabłkiem wspomaga również trawienie i dostarcza niezbędnych witamin.

Zdjęcie Tygodniowy plan oczyszczający organizm. Inny koktajl każdego dnia #3
fot. shutterstock

#Sobota – awokado i liście buraków

Koktajl przygotowany na bazie tych składników jest niezwykle odżywczy. Dostarcza nam niezbędnych kwasów tłuszczowych, witamin i minerałów.

#Niedziela – żurawina i roszponka

Te składniki doskonale wpływają na pracę nerek i układu moczowego. Świetnie wpływają również na krążenie i wzrok.

Plan tygodniowy nie oznacza, że po 7 dniach musimy zrezygnować z picia oczyszczających koktajli. Szklanka odżywczego soku każdego dnia jest doskonałym sposobem na zadbanie o zdrowie. Warto więc po upływie tygodnia zacząć plan oczyszczający od nowa.

Zdjęcie Tygodniowy plan oczyszczający organizm. Inny koktajl każdego dnia #4
fot. shutterstock

true

Polecane