7 powodów, dla których lepiej pić wodę z kranu, niż z butelki

7 powodów, dla których lepiej pić wodę z kranu, niż z butelki

Wiele osób w Polsce wciąż nie wierzy w to, że woda z kranu jest tak samo bezpieczna, jak ta z butelki. Uważają, że najpierw trzeba ją zagotować. Prawda jest jednak taka, że woda w naszych kranach jest wartościowa, czysta i nadaje się do picia. Po co więc płacić za wodę w butelkach plastikowych?

Aby się przekonać, warto sprawdzić jakość wody w kranie w swoim mieście. Taką informację z łatwością znajdziesz w Internecie.

Oto 7 powodów, dla których warto zmienić swoje nawyki

Zdjęcie 7 powodów, dla których lepiej pić wodę z kranu, niż z butelki #1
fot. shutterstock

#Za wodę z butelki przepłacamy

Litr wody butelkowanej jest o kilkaset procent droższy, niż litr wody z kranu. Warto więc zmienić swoje nawyki i zaoszczędzić sporą sumę pieniędzy.

#Nie wykazano, że woda z butelki jest zdrowsza

Długoletnie badania nie wykazały żadnej przewagi zdrowotnej picia wody z butelki nad wodą z kranu. W obu przypadkach korzyści picia wody są identyczne. Po co więc przepłacać?

#Woda butelkowana często pochodzi z kranu

Niewiele osób zdaje sobie z tego sprawę, ale niektóre marki wody butelkowanej biorą ją prosto z kranu. Nic w tym dziwnego, w wielu miejscach w Polsce woda z kranu jest bardziej wartościowa. Pytanie tylko, czy chcemy płacić kilka złotych za coś, co mamy pod nosem prawie za darmo.

#Woda z kranu jest bezpieczna

Zdjęcie 7 powodów, dla których lepiej pić wodę z kranu, niż z butelki #2
fot. shutterstock

Zanim woda dostanie się do naszych domów musi przejść kilkaset testów bezpieczeństwa. Nie ma więc obaw o to, że można się czymś zatruć. Wody z kranu nie trzeba nawet gotować, aby była bezpieczna.

#Pij wodę z butelki…marnujesz wodę

Do produkcji butelek plastikowych niezbędne jest użycie wielu ton wody.

#Butelki plastikowe mogą szkodzić zdrowiu

Pijąc wodę z plastikowych butelek należy uważać, aby nie nagrzewały się one od słońca. Nagrzany plastik pod wpływem ciepła może uwalniać do wody szkodliwe substancje, których za wszelką cenę powinniśmy unikać.

#Plastik szkodzi środowisku

Zdjęcie 7 powodów, dla których lepiej pić wodę z kranu, niż z butelki #3
fot. shutterstock

W USA rocznie ponad 2 miliony butelek plastikowych ląduje na wysypiskach śmieci. Drugie tyle prawdopodobnie rozrzucone jest po całym kraju. Plastik rozkłada się latami zatruwając ziemię. Odpady wrzucane do wody powodują również choroby i śmierć wielu zwierząt.

true

Polecane