Przestań popełniać te 6 błędów podróżując, a zaoszczędzisz sporo pieniędzy!

Przestań popełniać te 6 błędów podróżując, a zaoszczędzisz sporo pieniędzy!
03Gru

Podróżowanie to wspaniała rzecz. Im częściej chcemy to robić, tym mniej musimy wydawać na tą przyjemność. Poznaj kilka zasad, dzięki którym będziesz podróżować taniej.

#Niekorzystanie z Reguły 6 bloków

Zdjęcie Przestań popełniać te 6 błędów podróżując, a zaoszczędzisz sporo pieniędzy! #1
Źródło: https://brightside.me/inspiration-tips-and-tricks/12-costly-mistakes-you-need-to-stop-making-when-traveling-406560/

W okolicach największych atrakcji turystycznych ceny jedzenia są kilkukrotne wyższe, niż normalnie. Kiedy chcesz zjeść obiad, lub napić się kawy, zastosuj regułę 6 bloków. Reguła ta mówi, by na posiłek wybrać się do restauracji, które znajduje się co najmniej 6 bloków/budynków od atrakcji turystycznej. Ceny w restauracjach oddalonych od centrum i atrakcji są nieporównywalnie niższe.

#Zapominanie o BlaBlaCar

Zdjęcie Przestań popełniać te 6 błędów podróżując, a zaoszczędzisz sporo pieniędzy! #2
fot. shutterstock

Przemieszczanie się po mieście sporo kosztuje. Warto więc sprawdzać ogłoszenia z BlaBlaCar i podróżować dużo taniej.

#Rezerwowanie z wyprzedzeniem

Jeśli musisz być w danym miejscu w określony dzień, niestety, musisz zarezerwować hotel z wyprzedzeniem. Jeśli jednak jedziesz na wakacje możesz znaleźć hotel będąc już na miejscu. Wyjdzie dużo taniej, a często nawet dostaniesz dodatkowy rabat.


#Zostawianie napiwków, kiedy nie trzeba

Zdjęcie Przestań popełniać te 6 błędów podróżując, a zaoszczędzisz sporo pieniędzy! #3
Źródło: https://brightside.me/inspiration-tips-and-tricks/12-costly-mistakes-you-need-to-stop-making-when-traveling-406560/

W niektórych krajach napiwki dodane są już do kwoty rachunku. Wtedy nie należy zostawiać już dodatkowego napiwku. Przez wyjazdem postaraj dowiedzieć się, jaka jest polityka zostawiania napiwków.

#Rezygnowanie z ubezpieczenia

Wykupienia ubezpieczenia podróżnego jest bardzo tanie. Często jednak z niego rezygnujemy. Jest to błąd, ponieważ koszty leczenia (złamana noga, wypadek, ból zęba) będą nieporównywalnie większe w kraju, w którym nie jesteśmy ubezpieczeni.

#Ufanie broszurom z biur podróży

Biura podróżny uwzględniają w swoich ofertach miejsca, które są piękne i…najdroższe z możliwych. Zamiast ufać broszurom, wejdź na fora turystyczne, gdzie zamieszczane są zdjęcia i opinie turystów.

następna inspiracja
Zobacz nasze filmy:
SKOMENTUJ
następna inspiracja
ZOBACZ RÓWNIEŻ