5 najdziwniejszych chorób na świecie, których nie da się wyleczyć!

5 najdziwniejszych chorób na świecie, których nie da się wyleczyć!
14Lip

Choć medycyna rozwija się w bardzo szybkim tempie, nadaj na świecie występują przypadki bardzo dziwnych i nieuleczalnych chorób. Zazwyczaj przyczynami tych chorób są mutacje genów, które potrafią sprawić, że ludzki organizm staje się tworem nie do poznania.

#Syndrom wampira

Hipohydrotyczna dysplazja ektodermalna, inaczej syndrom wampira, to przypadłość genetyczna sprawiająca, że twarz chore nabiera kształtów wampira. Osoby cierpiące na tę przypadłość mają cienką, bladą skórę oraz brak gruczołów potowych. Z tego powodu osoby te muszą unikać słońca.

Zdjęcie 5 najdziwniejszych chorób na świecie, których nie da się wyleczyć! #1
Źródło: https://5minutdlazdrowia.pl/nieuleczalne-choroby/

#Zespół odoru rybnego

Jest to schorzenie metaboliczne, które doprowadza to brak możliwości przekształcania trimetyloamin – związku znajdującego się w jajkach i czerwonym mięsie. Organizmy chorych magazynują ten związek to skutkuje wydzielaniem przez ciało nieprzyjemnego zapachu psujących się ryb.

#Człowiek drzewo

Ciało chorego pokryte jest naroślami przypominającymi drzewo. Powodem rozwoju tej choroby jest zakażenie wirusem brodawczaka ludzkiego. Jednak w przypadku osłabionego układu odpornościowego wirus przejmuje kontrolę nad organizmem.

Zdjęcie 5 najdziwniejszych chorób na świecie, których nie da się wyleczyć! #2
Źródło: http://niewiarygodne.pl/kat,1017181,title,Czlowiek-drzewo-przejdzie-kolejne-operacje,wid,11905936,wiadomosc.html?smgajticaid=619812

#Syndrom Sellars

Choroba ta polega na niepohamowanym rozwoju kończyn dolnych. Nazwa pochodzi od kobiety, która postanowiła rozpowszechnić tę chorobę w mediach. Jej noga urosła nieporównywalnie większa niż reszta ciała. W rezultacie należało ją amputować. Powstały kikut jednak rósł dalej w zatrważającym tempie.

Zdjęcie 5 najdziwniejszych chorób na świecie, których nie da się wyleczyć! #3
Źródło: http://strangebtrue.blogspot.com/2015/05/mandy-sellars-woman-with-giant-legs.html

#Progeria

Jest ona bardzo rzadką chorobą genetyczną polegającą na tym, że chory starzeje się 10 razy szybciej niż zdrowy człowiek. W rezultacie dzieci wyglądem przypominają starców i żyją ok. 13 lat.

Zdjęcie 5 najdziwniejszych chorób na świecie, których nie da się wyleczyć! #4
Źródło: http://sosboks.blogspot.com/2014/02/10-penyakit-misterius-di-dunia.html

następna inspiracja
Zobacz nasze filmy i zasubskrybuj kanał:
ZOBACZ TAKŻE
SKOMENTUJ
następna inspiracja