5 sposobów na rozdwajające się końcówki

5 sposobów na rozdwajające się końcówki
10Cze

Rozdwajające się końcówki to zmora większości kobiet. Na szczęście istnieje kilka sposobów, dzięki którym poradzisz sobie z tym problemem. Wystarczy poświęcić parę minut dziennie i wprowadzić w życie zdrowe dla Twoich włosów nawyki.

#Wcieraj olejki

Zamiast napakowanych chemią sklepowych serum, wybierz naturalne oleje roślinne. Takie jak olej kokosowy, migdałowy, czy arganowy. Wcieraj odrobinę olejku w końce po każdym myciu, a staną się one nawilżone i mniej podatne na rozdwajanie.

#Związuj włosy na noc

Końce rozdwajają się również z powodu otarć o ubrania, poduszkę podczas snu, itd. Związuj więc włosy kiedy jesteś w domu oraz na noc.

#Podcinaj końcówki regularnie

Minimalne, regularne podcinanie końcówek nie wpłynie na długość włosów, a może zdziałać cuda jeśli chodzi o ich wygląd.

Zdjęcie 5 sposobów na rozdwajające się końcówki #1
fot. shutterstock

#Stosuj maski

Najlepiej nakładaj je na suche włosy i pozostaw przynajmniej na godzinę. Nie sugeruj się wskazaniem producenta, który zazwyczaj poleca zostawianie maski na 2-3 minuty.

#Używaj odpowiedniej szczotki

Czesanie włosów nieodpowiednią szczotką również sprzyja rozdwajaniu się końcówek. Najlepiej jest wybrać szczotkę z naturalnym włosiem, która w przeciwieństwie do plastikowych szczotek nie niszczy włosów.

Nie można zapominać też od odpowiedniej diecie i ilości wody. Tylko zrównoważona ilość witamin i minerałów w diecie jest w stanie zapewnić nam porost zdrowego włosa.

Zdjęcie 5 sposobów na rozdwajające się końcówki #2
fot. shutterstock
następna inspiracja
Zobacz nasze filmy i zasubskrybuj kanał:
ZOBACZ TAKŻE
SKOMENTUJ
następna inspiracja