Jak naturalnie rozjaśnić lub przyciemnić włosy? DOMOWE SPOSOBY

Jak naturalnie rozjaśnić lub przyciemnić włosy? DOMOWE SPOSOBY
15Mar

Farby do włosów nie zawsze dają nam oczekiwane efekty. Często kolor wychodzi zupełnie inaczej niż sobie tego życzyliśmy. Chemiczne środki również niszczą nasze włosy, dlatego warto sięgnąć po naturalne produkty, które rozjaśnią lub przyciemniają nasze włosy o 1-2 tony. Dodatkową zasadą stosowania naturalnych metod jest również odcień jaki uzyskamy - będzie on dużo bardziej naturalny i włosy nie będą wyglądać tak sztucznie jak po farbowaniu chemicznym.

**Przyciemnianie:

#Skorupki z orzechów włoskich

Rozgnieć skorupki z orzechów i gotuj je w wodzie przez ok pół godziny. Pozostaw do ostygnięcia i odcedź. Powstałym płynem namocz całe włosy i pozostaw na pół godziny. Następnie spłucz letnia wodą.

#Kawa

Zapach kawę sypaną i pozostaw do wystygnięcia. Dwie łyżeczki fusów wymieszaj z odżywką do włosów i nałóż na włosy zaraz po umyciu. Pozostaw na kilka minut, a następnie spłucz. Zabieg powtarzaj po każdym myciu.

#Herbatka z rozmarynu/pokrzywy/szałwii

Zaparz 3 torebki w dwóch szklankach wody i zastosuj napar przy ostatnim płukaniu.

**Rozjaśnianie

#Sok z cytryny

Zdjęcie Jak naturalnie rozjaśnić lub przyciemnić włosy? DOMOWE SPOSOBY #1

Wymieszaj w szklance letniej wody sok z połowy cytryny i spryskaj nim włosy. Możesz go zastosować do rozjaśnienia samych końcówek.

Pozostaw na pół godziny (najlepiej wyjść wtedy na słońce). Zabieg musisz powtórzyć kilka razy, np 3 razy w tygodniu, przez dwa tygodnie.


Zabieg musisz powtórzyć kilka razy, np 3 razy w tygodniu, przez dwa tygodnie.

#Rumianek

Zaparz 3 torebki rumianku w dwóch szklankach wody i zastosuj napar jako ostatnie płukanie po myciu.

następna inspiracja
Zobacz nasze filmy i zasubskrybuj kanał:
ZOBACZ TAKŻE
SKOMENTUJ
następna inspiracja