3 seriale kryminalne, które warto zobaczyć na Netflix

Przyszłym rodzicom czas mija nie tylko na przygotowaniach do przyjścia maluchów na świat, czasem jeszcze znajdują chwilę dla siebie. Tym tekstem rozpoczynamy serię wpisów, w których będziemy polecać Wam filmy, seriale, programy warte obejrzenia. Dziś 3 seriale kryminalne, które warto obejrzeć na Netflix.

Nasz stosunek do kryminałów zmienił się dość mocno na przestrzeni lat. Kiedyś niekoniecznie z nimi przepadaliśmy, teraz czekamy z niecierpliwością na kolejne wciągające produkcje. Dziś przedstawiamy Wam 3 seriale kryminalne, które trzymały nas w napięciu do ostatniego odcinka i żałujemy, że tylko jeden z nich będzie miał swoją kontynuację w kolejnych sezonach. Zapraszamy!

Mindhunter

Mindhunter to dramat kryminalny, który jest luźną adaptacją książki Mindhunter. Tajemnice elitarnej jednostki FBI – Marka Olshakera i Johna E. Douglasa. Akcja dzieje się w 1979 roku. Dwóch behawiorystów, a zarazem agentów FBI pragnie stworzyć uniwersalny profil seryjnego mordercy, prowadząc rozmowy z osadzonymi kryminalistami.

Dlaczego polecamy? Serial utrzymany jest w stosunkowo chłodnej kolorystyce, która idealnie pasuje do fabuły i nie odwraca od niej niepotrzebnie uwagi, co pozwala lepiej skupić się na analizie psychologicznej skazanych. Seryjni mordercy przedstawieni w produkcji nie są postaciami zmyślonymi, a ich fizyczny wygląd upodobniony został do pierwowzorów. Cały sezon obejrzeliśmy jednym tchem, a ostatni odcinek zmroził krew w żyłach, zaintrygował i „zmusił” do grzecznego czekania na kolejny sezon.

Premiera drugiego sezonu potwierdzona zostanie dopiero pod koniec tego roku (informacja pochodzi ze źródeł zagranicznych, bo niestety polskie pokusiły się o wróżenie z fusów i odnaleźć w nich można kilka zupełnie rozbieżnych dat np. listopad 2018 czy pierwszy kwartał 2019)

Safe

Serial Safe to dramat, triller i kryminał w jednym. W wielu źródłach internetowych polecany fanom Dextera. Córka szanowanego chirurga Toma Delaneya nie wraca do domu, okazuje się, że zaginął również jej chłopak. Lekarz nie zważając na działania policji, zaczyna własne śledztwo. Przy okazji odkrywa, że poukładane osiedle, na którym mieszkał od lat, kryje wiele mrocznych tajemnic.

Dlaczego polecamy? Postacie od strony psychologicznej zostały przedstawione w taki sposób, że zyskały na wielowymiarowości. Ten zabieg pozwala oglądającemu polubić, znienawidzić i kibicować konkretnym bohaterom. Scenarzyści w oparciu o tę małą społeczność bezbłędnie ukazali świat fałszywie idealnych pozorów ukrytych za wielkimi murami. Jest to fenomenalna metafora świata, w którym obecnie żyjemy. Pozycja Netflixa idealna dla fanów zawiłych zagadek.

Manhunt: Unabomber

Manhunt: Unabomber  to dramat kryminalny stworzony na podstawie prawdziwej historii Teda Kaczyńskieg, który w latach 1978-1995 wysyłał bomby w paczkach, zabijając i raniąc wiele osób. Głównym bohaterem jest agent FBI Jim „Fitz” Fitzgerald – pionier w wykorzystywaniu lingwistyki w kryminalistyce. Nie był on oczywistym wyborem, jeżeli chodzi o prowadzenie sprawy Teda Kaczyńskiego. Mimo licznych komplikacji, dzięki uporowi staje na wysokości zadania i zaczyna konsekwentnie realizować swój plan, który finalnie doprowadza go do Unabombera.

Dlaczego polecamy? Ośmioodcinkowy serial, który napisało samo życie. Do produkcji zatrudniono doświadczonych aktorów, którzy w sposób ciekawy i przekonujący odwzorowali postacie, w które się wcielili. Ted Kaczyński z odcinka na odcinek przestawiany jest bardzo szczątkowo. Ubogość informacji dotycząca motywu działania zamachowca powoduje, że widz trzymany jest w napięciu i nie traci zainteresowania famułą. Od nas wielki plus dla takiej koncepcji! Motyw jest tu również kwestią kontrowersyjną, ponieważ (jak nigdy w tego typu produkcjach) po jego ujawnieniu jesteśmy w stanie nawet współczuć i stanąć po stronie Kaczyńskiego.

Który z tych seriali już widzieliście? Który z nich obejrzycie po naszej rekomendacji? A może chcecie nam polecić jakąś wciągającą produkcję? Czekamy na Wasze komentarze!

Może Ci się spodobać...