Cztery typy osobowości wg Hipokratesa – którym jesteś? + Test
kompetencje miękkie kursy

Towarzyski sangwinik, władczy choleryk, myśliciel melancholik czy obserwujący flegmatyk? Do której osobowości jest Ci najbliżej? A czy ta wiedza jest potrzebna? Tak, ponieważ określisz swoje mocne i słabe strony oraz nadasz kierunek kontaktów z ludźmi. Przedstawiam cztery typy osobowości wg Hipokratesa 🙂

Osobowość, czyli wszystko co określa Ciebie. Twoje zdolności, temperament, zainteresowania, potrzeby, a nawet cechy fizjologiczne. To zestaw elementów naszej psychiki i zachowań, poprzez który, odróżniamy się od innych. Pierwotny i bardzo klarowny podział osobowości stworzył baaardzo dawno temu Hipokrates.

 

Co Ci daje wiedza o typie osobowości?

Każdy z nas posiada jedną dominującą osobowość, ale bardzo często jest przy tym mieszanką z resztą typów. Znając podstawową typologię dokładniej zrozumiesz siebie, ale także ludzi około. Skąd wynika Twoje i ich zachowanie? Nawet, będziesz mogła pokusić się, o „przewidywanie” pewnych zachowań. Zrozumiesz także, dlaczego niektórym osobom, określone zachowania przychodzą bardzo łatwo, a Ty musisz się z nimi zmagać.

 

Ekstrawertyk a introwertyk

Opisując 4 typy osobowości, często używam określeń ekstrawertyk i introwertyk:

Ekstrawertyk to człowiek, który czerpie swoją energie ze świata zewnętrznego, czyli kontaktów z ludźmi, rzeczy, wydarzeń.

Introwertyk to człowiek, który swoją energie czerpie ze świata wewnętrznego i dopiero wówczas przenosi ją do świata zewnętrznego. Potrzebuje przestrzeni, która jest tylko dla niego.

Zapoznaj się z czterema podstawowymi typami osobowości, sam opis na pewno do któregoś Cię upodobni. Natomiast w podsumowaniu zapraszam do pobrania  krótkiego TESTU w formacie pdf.

 

Cztery typy osobowości wg Hipokratesa

Cztery typy osobowości wg Hipokratesa – którym jesteś? + Test


 

Cztery typy osobowości wg Hipokratesa – SANGWINIK

Sangwinik to rozmowny ekstrawertyk, optymista. Łac.sanguis – krew.

To  silny, zrównoważony i ruchliwy układ nerwowy.

.

Cztery typy osobowości wg Hipokratesa – którym jesteś? + Test

Mocne strony

Towarzyski sangwinik kocha zabawę i towarzystwo, pragnie zawsze być w centrum zainteresowania; jest barwny. Ubiera się kolorowo i na luzie. Jak macie trudny temat do przeforsowania, to zacznijcie jakimś dobrym kawałem, a zakończcie jeszcze lepszym 😉 To człowiek emocjonalny i wylewny, entuzjastyczny i ekspresywny, wesoły i spontaniczny. Sangwinik woli mówić niż słuchać; potrafi wyolbrzymić fakty. Lubi zmienność oraz spontaniczność; jest kreatywny, barwny, wręcz tryska energią i entuzjazmem. Potrzebuje swobody, ruchu i emocji.

Słabe strony

Osobę o temperamencie towarzyskiego sangwinika cechuje brak determinacji – rzadko realizuje on założony wcześniej plan (oj tak). Za dużo mówi i przesadnie koloryzuje, co w efekcie często doprowadza do kłamstwa. Jest egocentrykiem – nie dostrzega swoich wad. Nienawidzi rutyny, reguł i schematów. Przerywa rozmówcy i odpowiada za innych – czasem może mieć zbyt wysokie mniemanie o sobie, przez co odbierany jest jako osoba arogancka.

Zawodowo? Domowo?

Sangwinicy to urodzeni sprzedawcy (tak, tak!), ponieważ zawód ten daje okazję do wykazania się elastycznością postępowania oraz możność przebywania z ludźmi. Są najlepszymi na świecie pracownikami pod względem kontaktów z innymi.

W domowym zaciszu sangwinik jest idealny – jeśli potrzebujesz rozrywki i wyrwania z niemrawego nastroju. Jest optymistą, iskrą radości; ma w sobie dużo dziecka spontanicznego. Posiada wielu znajomych – może zapoznać cię z różnymi ludźmi, a na fejsbuku ma dużo lajków pod każdym zdjęciem 😉


 

Cztery typy osobowości wg Hipokratesa – MELANCHOLIK

Melancholik to introwertyk, myśliciel, pesymista.  Łac. melancholia – czarna żółć.

Jego temperament jest pełen skrajności; wzloty są najwyższe, a depresje najgłębsze.

Cztery typy osobowości wg Hipokratesa – którym jesteś? + Test

 

Mocne strony

Melancholik to człowiek głęboki i skłonny do rozmyślań; posiada analityczny umysł; jest poważny i zdeterminowany. To osobowość utalentowana i twórcza – mająca zadatki na geniusza 😉 To typ filozofujący i poetyczny, wrażliwy na potrzeby innych, skłonny do poświęceń, sumienny. Wrażliwy na piękno przyrody. To idealista, również pod względem doboru partnera (!). Dobry słuchacz, jest wierny i ofiarny. Jeśli potrzebujesz przyjaciela trafiłeś idealnie – melancholik jest wierny, oddany, wysłucha i pocieszy.


Słabości
Niestety melancholik łatwo wpada w depresję – czasami trudno odróżnić, kiedy jest szczęśliwy, a kiedy smutny (Kłapouchy). Coraz częściej narzeka, życie traktuje ze śmiertelną powagą, wszystko odbiera zbyt personalnie. Lubi cierpieć, wszędzie węszy krytykę, której nikt nigdy nie wyraził. Ma niskie wyobrażenie o sobie. Wszystko odkłada na później – bardzo dużo czasu spędza na planowaniu. Jest to człowiek nieufny i przewrażliwiony.

Zawodowo? Domowo?

Perfekcyjny melancholik w pracy podporządkowuje się regulaminom, łatwo dostrzega problem i znajduje twórcze rozwiązania. Jego miejsce pracy wygląda doskonale i profesjonalnie. Melancholik najlepiej pracuje w pojedynkę, ceni sobie ciszę. Zawód często wykonywany księgowy. Zawsze kończy rozpoczęte zadania. Jest oszczędny. Lubi wykresy, schematy, wykazy i liczby. Poznasz go po tym że będzie pewno miał na sobie szary prosty garnitur 🙂

W mieszkaniu zastaniecie niespotykany porządek i ład. Płytki będą poukładane kolorami i rozmiarami, posortowane według kolejności układania. Żeby go przekonać do zastosowania innej techniki, trzeba będzie mu to wykazać i udowodnić. Melancholika łatwo zranić – jest wrażliwy na zawody miłosne i często wraca myślami do byłych związków. Ale dla zakochanego melancholika jego wybranka jest inspiracją: gra jej na gitarze, pisze o niej wiersze 😉


 

Cztery typy osobowości wg Hipokratesa – CHOLERYK

Choleryk to ekstrawertyk, człowiek czynu, optymista. Łac choler – żółć.

Cztery typy osobowości wg Hipokratesa – którym jesteś? + Test

Mocne strony

Energiczny choleryk to urodzony przywódca, lider; dynamiczny i aktywny. Posiada nieodpartą potrzebę zmian, silną wolę i zdecydowanie, upór. Trudno go zniechęcić – jest niezależny i samowystarczalny. Nie ulega wzruszeniom, a często wzbudza zaufanie i podziw. Lubi pracować na potrzeby grupy i sprawdza się w nieoczekiwanych sytuacjach. Zazwyczaj przewodzi, organizuje i zazwyczaj ma rację (!). Niezbyt natomiast odczuwa potrzebę mocniejszej przyjaźni.

Słabości
Energiczny choleryk jest nałogowym pracoholikiem; nie jest w stanie oderwać się od pracy, aby odpocząć. To człowiek pełen entuzjazmu i zdecydowania w dążeniu do celu, ale musi mieć nad wszystkim kontrolę; nie pozwala innym na podejmowanie decyzji i organizowanie działań. Posiada niezachwiane przekonanie, że zawsze ma rację, a pozostali którzy myślą inaczej, są w błędzie 🙂 Ceni w sobie siłę i z politowaniem spogląda na słabości u innych, na dodatek posiada zdumiewającą zdolność sterowania innymi tak, aby byli oni tego nieświadomi. To mistrz manipulacji; nawet przed samym sobą nie jest w stanie przyznać się do błędu. Słowo „przepraszam” uważa za przejaw słabości.

Zawodowo? Domowo?

Energiczny choleryk jest urodzonym kierownikiem, który nie znosi sprzeciwu. To człowiek szybki w działaniu. Jest wspaniałym pracownikiem, a dodatek ma surowe podejście do miejsca swojej pracy. Jeśli jednak uważacie, że coś zaplanował lub zarządził bez sensu, nie wolno mu tego powiedzieć wprost. Co najgorsze podpowiedzcie rozwiązanie w taki sposób, by był przekonany, że to jego pomysł i nie liczcie na wyrazy wdzięczności za dobrą robotę.

W życiu partnerskim jest równie gwałtowny, bo jeśli coś mu w Tobie nie pasuje opierdzieli cię z góry na dół, będzie krzyczał, szalał przekleństwami. Co więcej – może nawet rzucać przedmiotami. Czasem może zranić, bo szybciej mówi niż myśli, nie nadaje się więc do konstruktywnej kłótni partnerskiej 😉 Przykre ale prawdziwe – najlepiej mówić mu co chce usłyszeć.


 

Cztery typy osobowości wg Hipokratesa – FLEGMATYK

Flegmatyk to introwertyk, obserwator, pesymista; zdystansowany emocjonalnie. Łac. phlegma – flegma.

Zarówno mocne strony flegmatyka, jak i jego słabości nie przejawiają się zbyt wyraźnie. 

 

Cztery typy osobowości wg Hipokratesa – którym jesteś? + Test

Mocne strony

Spokojny flegmatyk to człowiek powściągliwy, niewymagający i beztroski, spokojny, chłodny, opanowany. Jest cierpliwy, zrównoważony, cichy. Z drugiej strony dowcipny i życzliwy, który nie miewa napadów złego humoru, nie popada w depresję i nie robi hałasu wokół swojej osoby. Jest uniwersalny. Flegmatyk jest łatwy we współżyciu, uprzejmy i pogodny. To dobry słuchacz, który ma wielu przyjaciół, ponieważ jest współczujący i troskliwy; lubi obserwować ludzi.

Słabości
Flegmatyk nie potrafi się czymś ekscytować, nie przejawia żadnego entuzjazmu; nie lubi zmian i nie odczuwa potrzeby rozrywki, a co najlepsze przypuszcza, że inni czują tak samo 😉 Sprawia wrażenie leniwego i odkładając pracę na później zakłada, że w ogóle zdoła jej uniknąć, a do tego cierpi na kompleks jutra. Potrzebuje od innych bezpośredniego bodźca, ale nie znosi przymuszania i unika wywiązywania się z codziennych obowiązków. Trwając w uporze spokojny flegmatyk nie pragnie porozumienia – zawsze idzie drogą najmniejszego oporu. Cóż – nie jest niezdolny do podejmowania decyzji.

Zawodowo? Domowo?

Flegmatyk w pracy to człowiek kompetentny i solidny, spokojny i zgodny. Ma zdolności administracyjne; pośredniczy w rozwiązywaniu problemów i znajduje proste wyjścia oraz unika konfliktów. Może się sprawdzać w pracy mediatora. Dobrze znosi naciski i najlepiej funkcjonuje na takim stanowisku, które nie wymaga wykazania się większą inicjatywą, a praca polega na wykonywaniu rutynowych czynności.

W domu – skoro już podjął decyzję o remoncie, a trwało to (wierzcie mi) bardzo długo i kosztowało go mnóstwo energii, już jej nie zmieni, jednak to Wy musicie się zająć wszystkim. Kiedy Ty będziesz malować ścianę, on uśmiechnięty, w ciepłych kapciach i swetrze, nieogolony, będzie popijał kawę przy dobrej książce. I teraz uwaga – nigdy do końca nie będziesz wiedzieć, o czym tak naprawdę myśli 😉 Ale pamiętaj – mając motywację i będąc pod stałym nadzorem, spokojni flegmatycy stają się doskonałymi członkami zespołu. Pozytywne dla uszu, że Twój flegmatyk nie będzie krzyczał z radości podczas gola wbitego na meczu, ale z drugiej strony nie będzie codziennie mówił Ci czułych słów. Sprawia wrażenie chłodnego, ponieważ nie okazuje uczuć. Jednak pamiętaj, że w trudnych sytuacjach zachowuje spokój, nie przejawia gwałtownych zachowań. Nie opieprzy bez powodu, będzie cierpliwy.


 

OSOBOWOŚCI MIESZANE

Człowiek wielokrotnie tworzy kombinację więcej niż jednej osobowości, ponieważ te cztery typy osobowości nigdy nie występują w tak jaskrawej formie.

Każdy człowiek jest mieszaniną kilku z nich – jednak zawsze jedna cecha dominuje. Nie ma typów osobowości lepszych i gorszych, a każdy typ osobowości może się sprawdzić w określonych zawodach i rolach pełnionych w społeczeństwie. Są połączenia naturalne tj. sangwinik/choleryk bądź melancholik/flegmatyk oraz połączenia uzupełniające tj. flegmatyk/sangwinik bądź choleryk/melancholik. Mieszanką wybuchową są połączenia przeciwstawne tj. sangwinik/melancholik bądź choleryk/flegmatyk.

Cztery typy osobowości wg Hipokratesa – Kim jestem? 😉

Jestem pomieszanym ekstrawertykiem. Jako sangwinik, miałam więc nieprzeciętną radość w pisaniu tego tekstu. Jako choleryk, kazałbym pewno komuś to szybko napisać. Gdybym była flegmatykiem ten artykuł ukazałby się nie wcześniej niż na Wielkanoc; natomiast jako melancholik, napisałabym rozprawę naukową z mnóstwem tabel i wykresów (wtedy nawet nie zaczęłybyście tego nawet czytać).

Jeżeli chcesz pogrzebać w temacie pod względem typologii osobowości, a relacji w związku to zapraszam do artykułu Typ osobowości, a relacje w związku. 

Cztery typy osobowości wg Hipokratesa – sprawdź się , kliknij Test osobowości wg Hipokratesa flegmatyk, melancholik, sangwiniki, choleryk

P.S. Typologii osobowości mnogo. Jak masz ochotę nadal drążyć temat to zapraszam na wyjątkowe testy: MBTI i 16ID. Określisz czy bliżej Ci pod względem osobowości do Baracka Obamy czy Steva Jobsa. Bądź od innej strony – czy jesteś Administratorem, Logiem lub Artystą 😉

P.S. 2 A jeżeli interesuje Cię temat w obrębie uczuć damsko-męskich to zapraszam tutaj:  Typologia osobowości, a relacje w związku.

Cztery typy osobowości wg Hipokratesa – lektury warte polecenia 

taniaksiazka.pl
taniaksiazka.pl

 

taniaksiazka.pl
  • Florence Littauer, Rose Sweet, Osobowość plus w praktyce, Wyd. Logos, 2017  – KLIK po książkę  
    taniaksiazka.pl

 

Na sam koniec mam prośbę – teraz Ty zarządzasz – jeżeli spodobał Ci się tekst machnij do mnie łapką – zostaw komentarz lub polub na social media np. Facebook. Możesz tez skrytykować, tylko konstruktywnie 😉 Za każdy odzew dziękuję!

 

kompetencje miękkie kursy

37 komentarze dla “Cztery typy osobowości wg Hipokratesa – którym jesteś? + Test”

  1. Karolina napisał(a):

    P.S. 2 Interesuje mnie ten temat w obrębie uczuć damsko-damskich.

  2. Juliarab napisał(a):

    Melancholik i Sangwinik co teraz ?

  3. Robert napisał(a):

    14 pkt. flegmatyk, 13 melancholik, 8 sangwinik i 5 choleryk. I co teraz? 🙂

  4. Betka63 napisał(a):

    Flegmatyk/sangwinik czy to mozliwe??????

    1. Betka i tak i nie. Przede wszystkim potrzebna by była pogłębiona analiza Twojej osobowości, sprawdzenie/przyjrzenie się odpowiedzią na ten test. Bo ogień i woda w jednym teoretycznie zwalczają się… A Ty co czujesz? Gdzie Ci bliżej?

  5. Tom napisał(a):

    Kilka miesięcy temu robiłem ten test, i przed momentem wykonałem go ponownie, wynik praktycznie taki sam, 34 choleryk i 6 melancholik, wszystko się zgadza 😉

    1. Bardzo mi miło 🙂

  6. Darek napisał(a):

    Z testu wyszło mi, że jestem po równo cholerykiem, flegmatykiem i melancholikiem. W związku z tym jaki typ osobowości powinna mieć moja partnerka? Jak najbardziej podobny?

    1. Darek skoro flegmatyk i melancholik to natura introwertyczna, nieco podbijana ekspresją i przywództwem choleryka (byle nie krzykliwością i nerwowością). Jako w przeważającej części introwertyka, pewnie preferujesz wyciszenie i jest Ci najlepiej nie odsłaniając się za mocno. Kobieta o podobnym charakterze rozumie Twoje preferencje i sama też tak odczuwa czy postępuje, a ta z przeciwnym – ekstrawertycznym będzie Cię popychać bardziej w kierunku ludzi, odsłonięcia uczuć. Przeciwieństwa często się przyciągają i wzajemnie uzupełniają. Ale z drugiej strony najlepiej dogadać się swój ze swoim? To jaki charakter będzie miała Twoja partnerka zależy tylko od Ciebie 🙂 Poczytaj jeszcze to: https://www.katarzynapluska.pl/typ-osobowosci-a-relacje-w-zwiazku/ Pozdrawiam 🙂

    2. Dodałam w komentarzu link, ale po Twoim pytaniu edytowałam jeszcze tekst, gdzie tez o tym wspomniałam. Dzięki Darek 🙂

    3. Darek patrz na psychologów tego tematu, ile tam jest rozwodów 😉 Więc wiesz, recepty nie ma, bo to by był przełom w ludzkości 🙂 Może to jakoś zabawnie zabrzmi: ale pięknie to opisałeś i jeden wniosek faktycznie jest najważniejszy – wspólny światopogląd. Tylko dlaczego ten sam kierunek patrzenia czasem się zmienia i rozbiega? Bo nawet jak sam wspominałeś to poza osobowością dochodzą jeszcze nawyki, ale i rutyna, codzienność. A codzienność i problemy z nią związane czasem paraliżują. Inne mieliśmy oczekiwania i pragnienia, a rzeczywistość podaje nam swoje. To jest trudne i ciężkie i kumuluje się w odwrotnym kierunku niż wspólne porozumienie. Pisałam kiedyś o fazach w miłości, po cichu śmieję się że jest to jak cykl życia produktu. Żeby się udało utrzymać na powierzchni dużo pracy. Tam faza czwarta jest ta przełomowa: razem albo oddzielnie. Chociaż na rynku wydawniczym, prasie lub samym youtubie informacji o tym mnóstwo. To co kto z nas uwierzy, to już nasza sprawa. Najważniejsze jak dla mnie jest zawsze jedno: żeby brać, ale i dawać.

    4. Darek napisał(a):

      Dziękuję za odpowiedź. Widziałem wcześniej ten drugi artykuł, być może pod nim powinienem zostawić komentarz bo tam by lepiej pasował. Wracając do tematu, zgadzam się, że to już zależy ode mnie. Natomiast od pewnego czasu interesuję się tematem związków oraz tym co wpływa na ich udanie oraz trwałość i w jakimś stopniu co za tym idzie typami osobowości osób w związkach. I odnoszę wrażenie (oraz chyba wychodzę trochę z takiego założenia), że do pewnego stopnia istnieje jakiś uniwersalny przepis i sposób na udany związek, pomijam tutaj jakieś niewłaściwe by nie powiedzieć patologiczne czynniki jak zaburzenia własnej wartości itd., które rzutują na związki. Mam wrażenie, że wszystkie udane związki do pewnego stopnia coś ze sobą łączy. Czymś takim wydaje mi się na przykład podobny pogląd na religie partnerów tzn. osoba mocno wierząca raczej nie zwiąże się z twardym ateistą bo gdy na przykład mieliby razem dziecko i każde z rodziców przeciągałoby je na swoją stronę, przez co dochodziłoby do sporów, co oznaczałoby że ten związek niekoniecznie jest taki idealny. Ale to taki przykład bo jeśli taka para wspólnie uzna jakiś kompromis co do potencjalnie problematycznych sytuacji to podejrzewam, że nie musi to już wpływać negatywnie na ich relację. Uogólniając, myślę że podobny światopogląd jest czymś co łączy, podobnie wspólne wartości czy na przykład wspólne i niewykluczające się wzajemnie plany na przyszłość, czyli po prostu cele.
      Natomiast tym co może negatywnie wpływać są wspomniane typy osobowości. I jeśli dobrze rozumiem, można chyba wyciągnąć taki wniosek, że nie ma znaczenia jakie typy osobowości mają partnerzy, ponieważ jeśli będą podobni względem siebie to się porozumieją, a jeśli się różnią to te różnice będą ich wzajemnie w sobie interesować. Wobec tego nasuwa mi się pytanie, czemu ludzie zaczynają się wzajemnie denerwować i to co kiedyś im się wzajemnie w sobie podobało nagle przestało? Czy to może nie jest tak naprawdę kwestia osobowości, a nawyków i zachowań?
      Co Pani o tym wszystkim myśli? Zgadza się Pani? To tylko takie moje własne przemyślenia, zastanawiam się co powie ktoś, kto się zna na temacie 🙂 Pozdrawiam również.

  7. Wojtek napisał(a):

    To ja jestem flegmatykiem i to na 1000% ,takze, jak pewna pani melancholiczka. ; Czytalem ze 2 razy. Wszystko sie zgadza.

    1. Wojtek czyli ciepło, symbioza i spokój 🙂

    2. Wojtek napisał(a):

      Jak tak Siebie dokładniej zanalizowałem to wychodzi 85% flegmatyk i 15% sangwinik( zamiast 100% flegmatyka) zrobiłem ostatnio test w Internecie w tym kierunku kilka razy z kilkudniową przerwą i przemyślałem. Za każdym razem wychodziło i wychodzi właśnie flegmatyk i trochę sangwinika. I to znajduje potwierdzenie w życiu. ; Takim temperamentem obdarzył mnie Bóg i zamierzam wykorzystać jego pozytywne strony do maksimum. ; Innym też życzę poznania Siebie i wykorzystaniu tego by budować lepszy Świat. ; Dobrego wieczoru. 🙂

    3. Wojtek napisał(a):

      Ktoś napisał kiedyś: ” Liczy się to co masz i co z tym dalej zrobisz.” ; Życzę wszystkim dobrego wieczoru

  8. Intro napisał(a):

    Raczej Introwertyk…

    1. Też miło. Ja raczej na odwrót 🙂

  9. Zdecydowanie melancholik z domieszką każdego po trochę 🙂 Świetny tekst!

    1. katarzyna napisał(a):

      Jola czyli władczy spokój obserwatora, z optymistycznym, acz powściągliwym podejściem do życia 🙂

  10. Ja jestem melancholikiem w 1000% Wszystko się zgadza! Aż sama jestem zaskoczona!!

    1. katarzyna napisał(a):

      Klaudia, czyli spokojnie i dokładnie przeanalizowałaś tekst 😉 Podaj trochę tego opanowania 🙂

  11. mi to najbliżej do choleryka 😛

    1. Anonim napisał(a):

      Charyzmatyczny przywódca? ?

    2. Lepiej przywódca niż krzykacz 😉

  12. Angelika napisał(a):

    Mieszanka wybuchowa, czyli SANGWINIK i MELANCHOLIK. ???? I dużo w tym prawdy. ???? Nie łatwo żyć z taką osobowością. ????????????

    1. katarzyna napisał(a):

      Angelika to mnie zaskoczyłaś 🙂 Takie sprzeczności w jednym umyśle – kobietą być 😉

  13. Zdecydowanie wypisz wymaluj SANGWINIK 🙂

    1. katarzyna napisał(a):

      Monika – czyli uczuciowo i kolorowo 🙂

  14. Rewelacyjny tekst 🙂
    Ja łączę w sobie choleryka i melancholika, z lekkimi przebłyskami sangwinika 😉
    Zapewniam – mieszanka wybuchowa 😉

    1. katarzyna napisał(a):

      Choleryk+melancholik – brzmi interesująco 😉 Cóż masz coś wspólnego z najsłynniejszym melancholikiem świata czyli reżyserem Woodym Allenem.

  15. Oczywiście jestem typem mieszanym, chociaż dominuje melancholik. Testy sobie robiłam milion razy, też ten chętnie bym zrobiła, ale link mi nie działa :<

    1. katarzyna napisał(a):

      O popatrz nareszcie trafił się nam melancholik choć po trochu 😉 Czyli dusza artystyczna i twórcza! Ej jak to link nie działa – zaraz padnę bo u mnie działa ;-( Muszę w nocy posprawdzać co się dzieje – dzięki za info i odwiedziny 🙂

  16. Jestem bardzo zmieszanym typem! 😉
    Główne nurty to sangwinik i…melancholik 🙂 Chyba jednak z przewagą sangwinika, a wszystko przez ten ekstrawertyzm.:)

    1. katarzyna napisał(a):

      Sylwia jak wiesz w społeczeństwie jest najwięcej sangwiników i zmieszanych typów, a ogólnie jesteś tym samym typem co ja 😉

  17. Zdecydowanie jestem Sangwining 🙂 Bardzo fajny blog, dlatego będę Ci odwiedzać częściej! 😀

    1. katarzyna napisał(a):

      O jak miło, ja też 🙂 Jesteśmy bardzo otwarci na świat i bardzo uczuciowi.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *