Nie wyrzucaj saszetek z żelem krzemionkowym! Sprawdź ich genialne zastosowania

Nie wyrzucaj saszetek z żelem krzemionkowym! Sprawdź ich genialne zastosowania
12Paź

Wiele osób wyrzuca saszetki z małymi kuleczkami, czyli żelem krzemionkowym lub silikażelem. Jest on szkodliwy do spożycia, jednak ma wiele ciekawych i przydatnych zastosowań.

#Ochrona przed pleśnią

Pleśń na pieczywie rozwija się dzięki obecności wilgoci. Saszetki z silikażelem doskonale pochłaniają wilgoć (jest to ich główne zadanie), dlatego umieszczenie kilku z nich w chlebaku jest świetnym sposobem na przedłużenie świeżości pieczywa.

#Ratowanie telefonu

Zamoczony telefon jak najszybciej należy rozłożyć, wyciągnąć baterię i kartę, a następnie włożyć do foliowej torby z kilkoma saszetkami silikażelu.

Zdjęcie Nie wyrzucaj saszetek z żelem krzemionkowym! Sprawdź ich genialne zastosowania #1fot. shutterstock

#Przechowywanie ręczników

Ręczniki również wchłaniają wilgoć, nawet gdy leżą w szafie. Ta wilgoć powoduje często nieprzyjemny zapach ręczników. Aby tego uniknąć, włóż pomiędzy ręczniki kilka saszetek z żelem.

#Usuwanie zapachu stęchlizny

Szafy i szuflady na strychu, w piwnicy, czy schowki w aucie często przechodzą zapachem stęchlizny ze względu na nadmiar wilgoci. Wystarczy, że włożysz kilka saszetek z silikażelem, a brzydki zapach i nadmiar wilgoci znikną po jakimś czasie.

#Ochrona przed rdzą

Metalowe przedmioty w wilgotnych warunkach rdzewieją. Włóż kilka saszetek do skrzynki na narzędzia, szuflady ze sztućcami, i innych miejsc, gdzie trzymasz drobne metalowe przedmioty.

#Ochrona srebra

W wilgotnych warunkach srebro pokrywa się ciemnym nalotem, który następnie trzeba usuwać. Aby zachować swoje srebro w dobrym stanie umieść w szkatułce kilka saszetek z silikażelem. Warto również umieścić saszetkę w kosmetyczce i pudełku na maszynkę do golenia.

Zdjęcie Nie wyrzucaj saszetek z żelem krzemionkowym! Sprawdź ich genialne zastosowania #2
Źródło: http://fithacker.ru/articles/ne-vyibrasyivayte-paketiki-silikagelya-uznayte-kakie-drugie-udivitelnyie-veshhi-vyi-mozhete-s-nimi-sdelat/

następna inspiracja
Zobacz nasze filmy i zasubskrybuj kanał:
SKOMENTUJ
następna inspiracja