4 zastosowania Amolu. Dlaczego warto używać Amol? Na co pomaga?

Krzysztof
Zdrowie
08.10.2017 10:33
4 zastosowania Amolu. Dlaczego warto używać Amol? Na co pomaga?

Amol to lek, który można znaleźć w praktycznie każdym polskim domu. Jest to preparat leczniczy, który pomaga na wiele dolegliwości. Sprawdźcie, dlaczego wato go stosować i przy jakich schorzeniach pomaga!

Skład Amolu

Amol to preparat, który znają bardzo dobrze nasze mamy oraz babcie. Pomaga on przy wielu dolegliwościach i może być stosowany zewnętrznie oraz wewnętrznie. Dostępny jest on w wersji płynu, a składa się z ziołowych składników. Głównymi jego składnikami są olejki eteryczne oraz mentol, które mają właściwości lecznicze.

W skład Amolu wchodzą:

• olejek cynamonowy,

• olejek cytronelowy,

• olejek goździkowy,

• olejek lawendowy,

• olejek cytrynowy,

• olejek mięty pieprzowej,

• mentol.

Dzięki zawartym w Amolu olejkom eterycznym ma on spore spektrum lecznicze. Naturalne składniki potrafią ukoić wiele dolegliwości. Przy jakich schorzeniach Amol przynosi ulgę?

1) Na zaburzenia żołądkowo-jelitowe

Amol można stosować przy zaburzonej pracy żołądka czy jelit. Pomaga na wzdęcia, mdłości, bóle brzucha oraz nieżyt jelit. Jest skuteczny również przy uczuciu przejedzenia, ponieważ wspomaga procesy trawienne. Złagodzi też ból żołądka, ponieważ działa rozkurczająco dzięki olejkom m.in. goździkowego, cynamonowego czy mięty pieprzowej. Może być stosowany podczas odczuwania mdłości, które łagodzi i niweluje.

2) Na przeziębienie

Olejek goździkowy ma działanie przeciwbakteryjne, przeciwbólowe oraz przeciwzapalne. W związku z tym Amol może być jak najbardziej stosowany w przeziębieniu czy pojawieniu się stanów zapalnych. Jest skuteczny przy zapaleniu gardła, jamy ustnej czy zatok. Olejek cynamonowy łagodzi dyspepsje oraz przywraca apetyt. Olejek cytrynowy natomiast poprawia i wzmacnia naszą odporność. Na astmę i kaszel pomoże olejek cytronelowy, który ma działanie antyseptyczne. Można wykorzystać go do inhalacji, dzięki czemu złagodzi ból zatok oraz rozrzedzi wydzieliną zalegającą w płucach. Przy bólu gardła można stosować go do płukania jamy ustnej po wcześniejszym wymieszaniu z ciepłą wodą.

3) Na dolegliwości na tle nerwowym

W składzie Amolu znajduje się również olejek lawendowy, który ma działanie uspokajające. Kilka kropel tego specyfiku na pewno ukoi nasze nerwy i przywróci spokój ducha. Amol powinny stosować również osoby, które mają problemy z zasypianiem. Dzięki właściwościom wyciszającym pozwoli szybciej zapaść w sen, który będzie głębszy i bardziej odbudowujący dla organizmu.

 4) Inne zastosowania

 Amol ma też właściwości dezynfekcyjne i odkażające, a więc można stosować go na rany czy zadrapania. Poprawia również krążenie krwi i rozgrzewa ciało, dlatego powinny stosować go osoby mające problemy z krążeniem krwi. Pomaga na bóle mięśniowe poprzez wsmarowywanie go w wybrane miejsca. Przy bólu głowy można wcierać go w skronie, a po ukąszeniu owadów w ugryzione miejsce. Złagodzi wtedy ból oraz opuchliznę. Wacikiem nasączonym Amolem można przecierać zmiany trądzikowe oraz zaskórniki, ponieważ ma on działanie dezynfekcyjne.

Dawkowanie i przeciwwskazania

Amol jest bardzo przestronnym lekiem w kwestiach zdrowotnych, a dodatkowo można stosować go zarówno zewnętrznie, jak i wewnętrznie. Amolu jednak nie powinno się stosować u dzieci poniżej 12 roku życia, a dla dorosłych bezpieczna dawka to od 10 do 15 kropel dziennie, które należy rozcieńczyć z wodą. Do kuracji zewnętrznych powinno się go wcierać wybrane miejsca do 3 razy na dobę. Amol w swoim składzie ma etanol, a więc nie powinny stosować go kobiety w ciąży lub karmiące piersią.

Zostań z nami
Pobierz naszą aplikację mobilną