5 korzyści płynących z picia wody kokosowej

5 korzyści płynących z picia wody kokosowej
14Lip

Woda kokosowa jest doskonały źródłem energii, minerałów i antyoksydantów. Nie należy jej mylić z mleczkiem kokosowym. Woda kokosowa pozyskiwana jest z zielonego kokosa i jest w 100% naturalna.

Oto 5 powodów, dla których warto pić ją każdego dnia

#Pomaga pozbyć się nadmiaru wody z organizmu

Składniki znajdujące się w wodzie kokosowej wspomagają pracę nerek, zmniejszają ilość sodu oraz wspomagają produkcję moczu. Dodatkowo zawartość potasu i wielu innych minerałów zapobiega gromadzeniu się wody w organizmie.

#Oczyszczanie nerek

Większa produkcja moczu oraz lepsza praca nerek powoduje również oczyszczanie tego narządu z toksyn. Co zapobiega powstawaniu kamieni nerkowych.

Zdjęcie 5 korzyści płynących z picia wody kokosowej #1
fot. shutterstock

#Poprawia trawienie

Woda kokosowa bogata jest w błonnik oraz cenne antyoksydanty. Dzięki temu poprawia trawienie, zmniejsza ryzyko namnażania się pasożytów, zwiększa przyswajalność składników odżywczych w jelitach, zmniejsza ryzyko refluksu oraz oczyszcza jelita ze złogów.

#Wspomaga krążenie krwi

Zdrowe kwasy tłuszczowe oraz antyoksydanty oczyszczają żyły, zmniejszają cholesterol, a dzięki temu usprawniają krążenie krwi po całym organizmie. Lepsze krążenie to zdrowsza skóra i więcej energii.

#Spowalniają starzenie

W wodzie kokosowej znajdziemy cytokininy. Są to substancje, które pozwalają na dłuższą aktywność komórek organizmu. Skutecznie przeciwdziałają aktywności wolnych rodników i chronią skórę przed czynnikami zewnętrznymi.

Zdjęcie 5 korzyści płynących z picia wody kokosowej #2
fot. shutterstock

następna inspiracja
Zobacz nasze filmy i zasubskrybuj kanał:
ZOBACZ TAKŻE
SKOMENTUJ
następna inspiracja