Mało znane objawy zaburzeń lękowych

Agnieszka
Zdrowie
08.07.2017 17:26
Mało znane objawy zaburzeń lękowych

Zaburzenia lękowe są poważnym problemem dla osób, które ich doświadczają. Zazwyczaj pojawiają się z powodu długotrwałego, silnego stresu. Poniżej znajdziesz kilka nieoczywistych objawów zaburzeń lękowych.

#Problemy z przełykaniem

Problemy z przełykaniem są częstym objawem zaburzeń lękowych. W stanie lęku nasz organizm nastawia się na ucieczkę, z tego względu zatrzymuje płyny, które mogą być potrzebne mięśniom. Powoduje to zmniejszoną produkcję śliny i tym samy problemy z przełykaniem.

Zdjęcie Mało znane objawy zaburzeń lękowych #1
Źródło: http://wyleczto.wp.pl/m/pl/choroby/uklad-pokarmowy/trudnosci-w-przelykaniu-i-bol-gardla-przy-przelykaniu.html

#Bóle głowy

Podczas zaburzeń lękowych mózg stara się doprowadzić jak najwięcej krwi do mięśni, aby przygotować je na potencjalną ucieczkę. Powoduje to obkurczenie żył i tętnić, co skutkuje bólem głowy.

#Ból szczęki

Zaburzenia lękowe wywołują ból szczęki. Stres odbija się na naszym organizmie w nocy, powodując zaciskanie szczęki i zgrzytanie zębami. Jeśli zgrzytasz w nocy zębami koniecznie skonsultuj się z lekarzem.

#Paradoks korzystania z toalety

Wcześniej wspomniany stan przygotowywania się organizmu do ucieczki skutkuje przymusem pozbycia się zbędnego balastu, którym może być na przykład mocz. Jednak z drugiej strony organizm zatrzymuje płyny potrzebne mięśniom do ucieczki. Dlatego często mamy ochotę skorzystać z toalety, jednak oddajemy tylko kilka kropel.

#Brak poczucia rzeczywistości

Zdjęcie Mało znane objawy zaburzeń lękowych #2
Źródło: https://krokdozdrowia.com/zaburzenia-lekowe-6-malo-znanych-objawow/

Silny lęk powoduje szybsze oddychanie i zbyt dużą ilość tlenu w organizmie. To skutkuje tym, że czujemy się jakby rzeczywistość dookoła nie była rzeczywistością, a oglądanym filmem. Powoduje to również rozmyty obraz i zawroty głowy.

Choć przyczyny powyższych objawów mogą być całkowicie inne, to gdy występują razem mogą wskazywać na zaburzenia lękowe. Jeśli kiedyś ich doświadczyłaś nie ma się czym przejmować. Jeśli jednak taki stan się przeciąga warto porozmawiać ze specjalistą.

Źródło: https://krokdozdrowia.com/zaburzenia-lekowe-6-malo-znanych-objawow/

Zostań z nami
Pobierz naszą aplikację mobilną