5 naturalnych produktów, które oczyszczają i zwężają pory

5 naturalnych produktów, które oczyszczają i zwężają pory
18Cze

Rozszerzone i zanieczyszczone pory to zmora wielu kobiet. Na szczęście dzięki odpowiedniej pielęgnacji można sobie z nimi poradzić. Dzisiaj przedstawiamy naturalne produkty, które każda z nas ma w swojej kuchni. Za ich pomocą w bezpieczny i niedrogi sposób pozbędziesz się rozszerzonych porów, usuniesz zanieczyszczenia, rozjaśnisz przebarwienia i usuniesz martwy naskórek.

#Sok pomidorowy

Dzięki zawartości odpowiednich kwasów, sok z pomidorów reguluje pH skóry, a tym samym skutecznie zwęża pory. Dodatkowo oczyszcza skórę i zmniejsza produkcję łoju.

Zdjęcie 5 naturalnych produktów, które oczyszczają i zwężają pory #1
fot. shutterstock

Zblenduj 1 pomidora z z ¼ szklanki wody i za pomocą wacika nałóż mieszankę na twarz. Pozostaw na 5-10 minut, a następnie spłucz wodą.

#Ogórek i mleko

Kwas mlekowy i sok z ogórka doskonale ściągają i oczyszczają pory. Dodatkowo po regularnym stosowaniu znikają też drobne przebarwienia.

Zdjęcie 5 naturalnych produktów, które oczyszczają i zwężają pory #2
Źródło: https://krokdozdrowia.com/zmniejsz-pory-5-srodkami/

Zblenduj ¼ szklaki mleka z połową średniego ogórka. Nałóż mieszankę na skórę (stosuj tylko wieczorem) i pozostaw na 10-15 minut, a następnie spłucz wodą.

#Białka jaj

Zmniejszają one produkcję łoju, zwężają pory i usuwają zanieczyszczenia znajdujące się w nich.

Ubij jedno białko z łyżeczką soku z cytryny. Nałóż mieszankę na oczyszczoną skórę twarzy i pozostaw na kilkanaście minut. Następnie spłucz wodą.

#Jogurt naturalny

Zawarty w nim kwas mlekowy doskonale oczyszcza pory i je zwęża. Dodatkowo usuwa martwy naskórek i rozjaśnia drobne przebarwienia.

Jogurt możesz wymieszać z cukrem, tworząc delikatny peeling. Nałóż go na oczyszczoną skórę i wmasuj. Pozostaw na 10 minut, a następnie spłucz.

następna inspiracja
Zobacz nasze filmy i zasubskrybuj kanał:
ZOBACZ TAKŻE
SKOMENTUJ
następna inspiracja