5 dziwnych czynników, przez które inni odbierają Cię jako mniej atrakcyjną

5 dziwnych czynników, przez które inni odbierają Cię jako mniej atrakcyjną
19Maj

Bycie atrakcyjnym to nie tylko wygląd zewnętrzny. Okazuje się, że nawet osobowość nie gra tak dużej roli w niektórych przypadkach. O tym, że się komuś nie podobamy stanowi wiele czynników, a niektórymi z nich są:

#Stres

Badania wykazały, że kobiety o wyższym poziomie kortyzolu – hormonu stresu są odbierane jako mniej atrakcyjne, szczególnie przez mężczyzn.

#Zamknięta postawa ciała

Skrzyżowane nogi i założone na siebie ręce oraz garbienie się i głowa spuszczona w dól to właśnie zamknięta postawa ciała. Inni odbierają ją jako znak, aby do Ciebie nie podchodzić, bo ewidentnie nie chcesz nawiązać z nimi kontaktu.

#Kłamanie

Zdjęcie 5 dziwnych czynników, przez które inni odbierają Cię jako mniej atrakcyjną #1
fot. shutterstock

Okłamywanie innych odpycha większość osób. Każda relacja, nawet koleżeńska, opiera się na zaufaniu. Jeśli je stracisz kłamiąc, nie ma już czego naprawiać.

#Brak poczucia humoru

Osoby, które nie mają do siebie dystansu są mniej atrakcyjne niż te z poczuciem humoru. Jeśli każdy żart Cię dotyka, nie dziw się, że ludzie są przy Tobie spięci.

#Podobny zapach ciała

Badacze z Uniwersytetu w Meksyku dowiedli, że osoba mająca podobny zapach feromonów jest dla nas mniej atrakcyjna. Dzieje się tak dlatego, że podświadomie sądzimy wtedy, iż jest ona z nami spokrewniona.

Zdjęcie 5 dziwnych czynników, przez które inni odbierają Cię jako mniej atrakcyjną #2
Źródło: http://www.womenworking.com/6-habits-can-make-less-attractive-say-instead/
następna inspiracja
Zobacz nasze filmy i zasubskrybuj kanał:
ZOBACZ TAKŻE
SKOMENTUJ
następna inspiracja