5 objawów, które mogą wskazywać na problemy hormonalne!

5 objawów, które mogą wskazywać na problemy hormonalne!
17Maj

Często nasz nastrój i ogólny stan zdrowia uzależniony jest od poziomu hormonów. Kiedy te są zachwiane pojawia się wiele objawów, które zazwyczaj ignorujemy. Jeśli więc czujesz się źle i nie jesteś w stanie znaleźć przyczyny sama – udaj się do lekarza.

Oto kilka objawów, które mogą wskazywać na problemy hormonalne.

#Ciągły głód

Jeśli ciągle odczuwasz apetyt i przybierasz na wadze, warto zgadać poziom niektórych hormonów. Szczególnie jeśli łakniesz słodyczy, pomimo tego, że niedawno jadłaś posiłek.

#Nienaturalne zmiany nastroju

Duże i częste zmiany nastroju również są objawem nieprawidłowości hormonalnych. Jeśli nie dotyczą one napięcia przedmiesiączkowego warto udać się do endokrynologa.

Zdjęcie 5 objawów, które mogą wskazywać na problemy hormonalne! #1
Źródło: http://danettemay.com/5-signs-you-have-a-hormonal-imbalance/

#Niepokój

Stres i niepokój występujący bez wyraźnej przyczyny może świadczyć o nieprawidłowym poziomie hormonu stresu – kortyzolu.

#Spadek libido

Brak chęci na seks, które nie występuje sporadycznie w wyniku na przykład zmęczenia, również może świadczyć o problemach hormonalnych. Szczególnie często dotyczy to kobiet, które przyjmują antykoncepcję hormonalną.

#Problemy ze snem

Jeśli masz problem z cyklem dobowym, nie możesz spać w nocy a rano jesteś senna, a dodatkowo wyjątkowo dużo się pocisz, też powinnaś skonsultować to z lekarzem. Często takie symptomy są związane z nieprawidłowym poziomem kortyzolu.

Zdjęcie 5 objawów, które mogą wskazywać na problemy hormonalne! #2
Źródło: http://diply.com/dip/article/signs-hormone-imbalance-most-woman-ignore
następna inspiracja
Zobacz nasze filmy i zasubskrybuj kanał:
ZOBACZ TAKŻE
SKOMENTUJ
następna inspiracja