Praca biurowa – praca najlżejsza. To pozory!

Praca biurowa – praca najlżejsza. To pozory!
16Lut

70 % osób czynnych zawodowo w Polsce pracuje w pozycji siedzącej. Na krześle za biurkiem spędzamy w sumie 10 lat. Praca biurowa postrzegana jest jako najlżejsza. Nic bardziej mylnego. To pozory. Lista chorób oraz przypadłości, która związana jest z długim i codziennym siedzeniem nie jest krótka. Hemoroidy, żylaki, nadciśnienie, cukrzyca typu 2, zwyrodnienia kręgosłupa, alergia skórna, suchość oka, cieśń nadgarstka to tylko niektóre z nich.

Siedzący tryb życia może być przyczyną wielu nieprzyjemnych dolegliwości. Każdego dnia spędzasz dziesiątki minut w samochodzie lub komunikacji miejskiej, później w pracy przez wiele godzin siedzisz za biurkiem, by w końcu przyjść do domu i zrelaksować się przed TV … siedząc. Lenistwo, wygodnictwo, brak czasu – zawsze znajdziesz wymówkę, aby jeszcze trochę posiedzieć.

Siedząca praca szkodzi

Dłużej nie wysiedzisz. Ciągle się kręcisz, wszystkie miejsca są tak samo niewygodne. Okazuje się, że nie jest to wina fotela, czy krzesła - problem tkwi w Twoim własnym siedzeniu! Jeśli boli, piecze, swędzi to najprawdopodobniej hemoroidy dają o sobie znać. Pozostając dłuższy czas w jednej pozycji uciskasz okolice odbytu, przez co krążenie krwi zostaje zaburzone. Zaczynają tworzyć się żylaki, które wywołują świąd, pieczenie i krwawienie z okolic odbytu.

Jak sobie pomóc?

Choroba hemoroidalna to bolesny i wstydliwy problem. Nie przesiedź swojej szansy na zdrowie. Pamiętaj że, odpowiednia terapia, wprowadzenie zmian w planie odżywiania i codziennym jadłospisie, przyjmowanie większej ilości płynów, aktywność fizyczna mogą poprawić Twój stan zdrowia zmniejszając tym samym objawy choroby hemoroidalnej. Pomocne będą też delikatne preparaty roślinne, które zniwelują działanie leniwych jelit, łagodnie przeczyszczając. Stan zapalny oraz dolegliwości spowodowane hemoroidami pomogą złagodzić natomiast maści i czopki, leki dostępne bez recepty takie jak np. Ruskorex. Preparat ten działa przeciwzapalnie i przeciwbólowo zmniejszając nasilenie przykrych objawów.

Do grupy leków wydawanych bez recepty, stosowanych w leczeniu choroby hemoroidalnej należy Ruskorex, firmy Angelini Pharma Polska. Z myślą o różnorodnych potrzebach pacjentów, lek ten występuje w postaci maści i czopków. Produkt posiada unikalne połączenie dwóch substancji czynnych: ruskogeniny (działanie przeciwzapalne, uszczelniające naczynia krwionośne) i chlorowodorku tetrakainy (działanie znieczulające). Dzięki takim składnikom Ruskorex leczy objawy choroby hemoroidalnej.

następna inspiracja
Zobacz nasze filmy i zasubskrybuj kanał:
ZOBACZ TAKŻE
SKOMENTUJ
następna inspiracja